Αταλάντα - Ουντινέζε 2-0: Πιο κοντά στα αστέρια!

Με γκολ του Ντε Ρούν με πέναλτι στο 82’ και του Πάσαλιτς στο 85’ η Αταλάντα που έχασε πολλές ευκαιρίες, έκαμψε την αντίσταση της Ουντινέζε και κρατά στα πόδια της την 4η θέση

Η Αταλάντα παρέμεινε στην 4η θέση μετά και από την 34η αγωνιστική, αφού με δυσκολία μεν, αλλά με ξέσπασμα στο φινάλε του αγώνα δε, κατάφερε να πάρει το τρίποντο απέναντι στην Ουντινέζε με 2-0. Η ομάδα του Μπέργκαμο με αυτή τη νίκη διατηρεί την 4η θέση με 59 πόντους, έναντι των 58 που έχει η Ρόμα.

Μετά από πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες, ειδικά από το 60΄και μετά η ομάδα του Γκασπερίνι, κατάφερε ν’ ανοίξει το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο Μασιέλο και αξιοποίησε ο Ντε Ρουν στο 82ο λεπτό. Τρία λεπτά αργότερα ο Ζαπάτα έδωσε την ασίστ στον Πάσαλιτς για το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.