Από μηχανής… Ντζέκο

Διπλό με ανατροπή για την Ίντερ

Απίθανο διπλό με ανατροπή για την Ίντερ που πέρασε με 2-1 από την έδρα της Σασουόλο και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από τη Νάπολι. Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Ντζέκο που μπήκε στο 57ο λεπτό στο ματς και τα άλλαξε όλα.

Στο 6ο λεπτό το σουτ του Μπαρέλα πέρασε μόλις έξω ενώ στο 7’ ο Χαντάνοβιτς είπε ίχι σε κεφαλιά του Ντεφρέλ και στο 21’ ο Σκρίνιαρ έκανε πέναλτι στον Μπογκά και ο Μπεράρντι έκανε το 1-0 από τα 11 μέτρα.

Στο 21’ ο Κονσίλι έσωσε μετά από σουτ του Μπαρέλα και στο 25’ ο Ντάμφρις πλάσαρε άστοχα από κοντά μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσαλχάνογλου.

το ματς είχε φοβερό ρυθμό και στο 39’ ο Μπεράρντι έκανε το σουτ από δεξιά αλλά ο Χαντάνοβιτς είπε όχι όπως έκανε και στο 49’ μετά από σουτ του Ροζέριο

Στο 54’ ο Μπαζτόνι πρόλαβε σωτήρια τον Ντζούριτσιτς και στο 58’ o Πέρισιτς έβγαλε μαγική σέντρα από αριστερά και ο Ντζέκο με κεφαλιά ψαράκι στο πίσω δοκάρι έγραψε το 1-1. Μάλιστα στο 76’ ο Βόσνιος έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Σασουόλο και κέρδισε πέναλτι από τον Κονσίλι και ο Λαουτάρο το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-2. Στο 82’ ο Ντζέκο πέτυχε κι άλλο γκολ που ακυρώθηκε ενώ στο 86’ είχε ένα ακόμη πλασέ που έφυγε μόλις έξω.

Στο 87’ ο Χαντάνοβιτς έσωσε μετά από σουτ του Μπεράρντι και στην κόντρα ήταν η σειρά του Κονσίλι να πει όχι σε σουτ του Βιδάλ.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Κίρικες, Μίλντιρ, Φεράρι, Ροζέριο, Λόπες, Φρατέζι (87’ Σκαμάκα), Ντζούριτσιτς (75’ Τραορέ), Ντεφρέλ (64’ Ραζπαντόρι), Μπεράρντι Μπογκά

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Σκρίνιαρ, Ντε Φράι, Μπαζτόνι (57’ Ντιμάρκο), Ντάμφρις (57’ Νταρμιάν), Μπαρέλα, Μπρόζοβιτς, Τσαλχάνογλου (57’ Βιδάλ), Πέρισιτς, Κορέα (57’ Ντζέκο), Λαουτάρο Μαρτίνες (88’ Ντ’Αμπρόζιο)