Απίστευτη ανατροπή και βαθμός της Τορίνο κόντρα στην Αταλάντα

Bρέθηκε πίσω με 3-0, αλλά κατάφερε τελικά να πάρει τον βαθμό

Ανατροπή επικών διαστάσεων πέτυχε η Τορίνο μέσα στο Μπέργκαμο κόντρα στην Αταλάντα, καταφέρνοντας να μετατρέψει το 3-0 του 21' σε 3-3 στο 84'.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ σε 7 λεπτά (14' έως 21') και έδειχναν πως θα έφταναν σε μια άνετη επικράτηση. Ωστόσο χαλάρωσαν αδικαιολόγητα και μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου η Τορίνο είχε μειώσει ήδη σε 3-2.

Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 84', αφού οι δυο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Μπονατσόλι με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-3.

Ανατροπή έκανε και η Σπέτσια μέσα στην έδρα της Σασουόλο παίρνοντας σπουδαίο τρίποντο με σκορ 2-1. Ο Καπούτο έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 25', ωστόσο οι Ερλιτς (39') και Γκιασί (78') έκαναν το 2-1 και έδωσαν τη νίκη στη Σπέτσια.

Αναλυτικά η 21η αγωνιστική

Παρασκευή 5/2
Φιορεντίνα-Ίντερ 0-2 (30' Μπαρέλα, 52' Πέρισιτς)

Σάββατο 6/2
Σασουόλο-Σπέτσια 1-2 (25’ Καπούτο – 39’ Έρλικ, 78' Γκιάσε)
Αταλάντα-Τορίνο 3-3 (14’ Ίλισιτς, 19’ Γκόζενς, 21’ Μουριέλ – 42’ Μπελότι, 45+1' Μπρέμερ, 84' Μπονατσόλι)
Γιουβέντους-Ρόμα (19:00)
Τζένοα-Νάπολι (21:45)