Νίκη για Πεσκάρα με υπογραφή Κάστανου

Ο νεαρός Κύπριος έδωσε την ασίστ στο νικητήριο τέρμα

Ο Γρηγόρης Κάστανος αγωνίζεται στην Πεσκάρα όντας δανεικός απ’ την Γιουβέντους στη φετινή σεζόν. Είχε μάλιστα καθοριστική συμβολή στη νίκη της Πεσκάρα επί της Κοσένζα με 2-1.

Συγκεκριμένα ο νεαρός Κύπριο πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή στο 75’ του αγώνα στη θέση του Λούκα Παλμιέρο. Το σκορ εκείνη τη στιγμή ήταν στο 1-1 και η Πεσκάρα έψαχνε το τέρμα που θα της έδινε τους τρεις βαθμούς της νίκης.  Έπειτα από 13 λεπτά στον αγωνιστικό χώρο ο Κάστανος έδωσε ασίστ στον Γκαλάνο, ο οποίος έραψε το 2-1 και έτσι ήρθαν οι τρεις βαθμοί της νίκης.

Έτσι πλέον η Πεσκάρα είναι στην 7η θέση της Serie B, με 6 βαθμούς σε τρεις αγώνες. Αυτή ήταν η δεύτερη συμμετοχή του Κάστανου στην Serie B στη φετινή χρονιά καθώς είχε αγωνιστεί και στην πρεμιέρα για 24 λεπτά.