Στο ναδίρ και των δύο η ψυχολογία

Προωθητική Ενέργεια

Με το Βαλένθια - Καντίθ στο «Μεστάγια» ρίχνει αυλαία η 17η αγωνιστική στη Λα Λίγκα.

0325: Valencia CF - Cadiz CF 22:00 («Mestalla»)

Βαλένθια: Δεύτερη σερί ήττα για τη Βαλένθια, αυτή τη φορά από τη Γρανάδα εκτός με 2-1, η οποία την βρίσκει καθηλωμένη στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Το παιχνίδι στο «Los Cármenes» είχε απ' όλα, φάσεις εκατέρωθεν, ανατροπή στο σκορ και τρεις αποβολές, με τον νικητή να κρίνεται στο 88'. Η Βαλένθια πήρε προβάδισμα στο 36' με το κοντινό πλασέ του Γκαμεϊρό, ενώ στις καθυστερήσεις (45+3) του πρώτου ημιχρόνου η Γρανάδα έφερε το ματς στα ίσα. Μέσα σε διάστημα τριών λεπτών οι «νυχτερίδες» αναγκάστηκαν να αγωνιστούν με 9 παίκτες λόγω των αποβολών του Τζέισον (δεύτερη κίτρινη) και του Γκουέδες (απευθείες κόκκινη), ενώ τρία λεπτά αργότερα (76') το δρόμο των αποδυτηρίων ακολούθησε και ο Ντουάρτε από πλευράς γηπεδούχων. Έχοντας το πλεονέκτημα του παίκτη παραπάνω η Γρανάδα το εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο και δύο λεπτά πριν από το 90λεπτο με κεφαλιά του Μολίνα πήρε τη νίκη.

Αγωνιστικά νέα: Εκτίουν ποινή της τιμωρίας τους οι Τζέισον (εξτρέμ) και Γκουέδες (επιθετικός), ενώ τραυματίες είναι οι Σίλεσεν (τερματοφύλακας) και Γκάμπριελ Παουλίστα (αμυντικός). Αντίθετα, επιστρέφουν οι Γκιγιαμόν (αμυντικός), Λάτο (μπακ) και Ράσιτς (χαφ).

Πιθανή ενδεκάδα: Ντομένεκ, Βας, Γκιγιαμόν, Ντιακαμπί, Γκαγιά, Μούσα, Σολέρ, Ράσιτς, Τσερίσεφ, Βαγιέχο, Μάξι Γκόμες.

Καντίθ: Ισόπαλος χωρίς τέρματα έληξε ο προηγούμενος αγώνας της Καντίθ με τη Βαγιαδολίδ εντός. Απειλητικοί για ένα μόνο ημίχρονο οι γηπεδούχοι, οι οποίοι στην επανάληψη μαζεύτηκαν και θέλοντας να μη ρισκάρουν, κράτησαν το μηδέν και πήραν το βαθμό. Έτσι, παρέμειναν κοντά στη μέση του βαθμολογικού πίνακα με 19 βαθμούς, έχοντας όμως και τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος της Λα Λίγκα.

Αγωνιστικά νέα: Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι λόγω Covid μένει εκτός o Σέρχιο Γκονθάλεθ (αναπληρωματικός αμυντικός). Εκτός είναι επίσης και οι Μάουρο (αμυντικός), Αουγούστο Φερνάντες (χαφ), Σάλβι (εξτρέμ), όπως κι ο Αλέχο (εξτρέμ) που αναμένεται να αποχωρήσει.

Πιθανή ενδεκάδα: Λεντέσμα, Καρθελέν, Αλκαλά, Κάλα, Εσπίνο, Άλεξ Φερνάντεθ, Γιόνσον, Φάλι, Περέα, Νεγρέδο, Λοσάνο.

*Δεν υπάρχει πρόσφατη προϊστορία, παρά μόνο ένας αγώνας κυπέλλου το 2011 στον οποίο η Βαλένθια επιβλήθηκε της Καντίθ με 4-0.

FIRST TICKET BONUS: Εγγραφείτε στη Meridianbet.com.cy και διεκδικήστε μέχρι και €50 μπόνους!

Ισπανία: Τελευταία Ενημέρωση