Νικήτρια στο… πόλο με τη Λεβάντε η Σεβίλλη! (vid)

Σε ένα απίθανο ματς με οκτώ γκολ, η Σεβίλλη επικράτησε 5-3 της Λεβάντε

Ποδόσφαιρο έπαιζαν ή… πόλο; Η Σεβίλλη, σε ένα φανταστικό παιχνίδι με οκτώ γκολ, επικράτησε 5-3 της Λεβάντε και έπιασε προσωρινά κορυφή στη La Liga.

To παιχνίδι ήταν μια διαφήμιση για το ποδόσφαιρο, με τρομερές διακυμάνσεις σε όλη τη διάρκειά του. Μόλις στο 8’ ο Όλιβερ Τόρες άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Ράφα Μιρ στο 24’ να γράφει το 2-0. Άμεση απάντηση της Λεβάντε για να μπει στο ματς με τον Μοράλες στο 33’, ο οποίος μείωσε σε 2-1 αλλά ο Ντιέγκο Κάρλος πέντε λεπτά αργότερα επανέφερε το προβάδισμα των δύο τερμάτων για τους γηπεδούχους (3-1).

Φρενήρης ο ρυθμός και στο δεύτερο μέρος, με τον Μουνίρ στο 50ο λεπτό να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Ο Μοράλες με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι μείωσε σε 4-2 στο 55’ και έξι λεπτά αργότερα ο Μελέρο έφερε το ματς σε απόσταση… βολής. Στα «καπάκια», όμως, ο Φερνάντο έγραψε το 5-3, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.