Νίκη για τη Ρεάλ σε… ροκ παιχνίδι (vid)

Επικράτησε 4-2 της Γρανάδα, παρά της τάσεις… αυτοκτονίας

Τα εύκολα δύσκολα έκανε και πάλι η Ρεάλ, που νικούσε με 3-0 τη Γρανάδα ως το 66’, της επέτρεψε να μείωσε σε 3-2 και στο τέλος επικράτησε με 4-2.

Η Ρεάλ μπήκε δυνατά το ματς και μόλις στο 2ο λεπτό, ο Μπέιλ από δεξιά έβγαλε μαγική σέντρα με το εξωτερικό φάλτσο και ο Μπενζεμά από κοντά πλάσαρε για το1-0.

Στο 11’ και στο 16’ ο Σίλβα σταμάτησε τα σουτ των Καρβαχάλ και Βαλβέρδε, ενώ στο 26’ ο Καρβαχάλ έκλεψε στα δεξιά, άλλαξε με τον Μπενζεμά κι έκανε το πλασέ αλλά ο Σίλβα έσωσε και πάλι. Στο 34ο λεπτό ο Ζιντάν είδε τον Κρόος να αποχωρεί τραυματίας ενώ στο 40’ ο Νέβα έσωσε στη γραμμή μετά από σουτ του Μπέιλ και τελικά στο 45+2’ ο Βαλβέρδε επέμεινε στο κέντρο, έβγαλε για τον Αζάρ που με πανέμορφο πλασέ έκανε το 2-0.

Η Ρεάλ μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 61’ ο Μόντριτς με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 3-0. Η Γρανάδα αντέδρασε αι στ 69’ ο Αρεολά έκανε τραγικό λάθος και αναγκάστηκε να κάνει πέναλτι στον Ματσίς ο οποίος το εκτέλεσε εύστοχα και μείωσε σε 3-1. Μάλιστα στο 76’ ο Βαράν έσωσε στη γραμμή μετά από προσπάθεια του Βαντίγιο αλλά στο 77’ μετά από κόρνερ από δεξιά, ο Ντίαθ πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Ντουάρτε από κοντά έγραψε το 3-2. Ο Βαράν έσωσε ξανά τη Ρεάλ στο 80ο λεπτό ενώ στο 86’ ο ίλβα είπε όχι σε σουτ του Μπενζεμά και τελικά στο 90+4’ ο Οντριοθόλα έφυγε από δεξιά στην κόντρα, έκανε το γύρισμα και ο Χάμες από το πέναλτι πλάσαρε για το 4-2.

ΡΕΑΛ: Αρεολά, Σέρχιο Ράμος, Καρβαχάλ, Οντριοθόλα, Κασεμίρο, Κρόος (34’ Μόντριτς), Βαλβέρδε, Μπέιλ (82’ Χάμες Ροντρίγκες), Αζάρ (70’ Ίσκο), Μπενζεμά

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρουί Σίλβα, Χερμάν Σάντσεθ, Ντουάρτε, Βίκτορ Ντίαθ, Νέβα, Μοντορό (6’ Γκοναλόν), Πουέρτας, Αζεέζ (51’ Βαντίγιο) Ερέρα, Σολδάδο (64’ Κάρλος Φερνάντεθ), Ματσίς