Γλίτωσε τη Ρεάλ ο Μπενζεμά (vid)

Με γκολ του Γάλλου στο 89ο λεπτό η Ρεάλ κέρδισε την Ουέσκα με 3-2

Ο Ζινεντίν Ζιντάν πραγματοποίησε rotation, η Ρεάλ ζορίστηκε πολύ αλλά στο τέλος κέρδισε με 3-2 την Ουέσκα. Η Ουέσκα πάγωσε το «Μπερναμπέου» μόλις στο 3ο λεπτό, καθώς ο Άβιλα έκανε όμορφη ενέργεια και γύρισμα από δεξιά και ο Ερνάντεθ από το πέναλτι πλάσαρε για το 0-1.

Στο 15’ το γύρισμα του Μπενζεμά δεν ανησύχησε τον Σανταμαρία ενώ στο 25’ επαναλήφθηκε ακριβώς η ίδια φάση αλλά στην επαναφορά ο Ίσκο έκανε το 1-1 σε κενή εστία. Στο 44ο λεπτό ο Άβιλα βρέθηκε σε θέση βολής αλλά πλάσαρε πάνω στον Ζιντάν.

Στο 47’ ο Σανταμαρία έπεσε και μάζεψε το πλασέ του Μπενζεμά και στο 62’ ο Μπέιλ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μπενζεμά έπιασε την κεφαλιά και ο Θεμπάγιος με προβολή σε κενή εστία έγραψε το 2-1. Στο 70’ ο Οντριοθόλα έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Μπέιλ εξ επαφής έχασε απίθανη ευκαιρία, ενώ στο 74’ ο Ετσεΐτα με κεφαλιά από κοντά μετά από σέντρα από αριστερά, έκανε το 2-2.

Στο 85’ ο Σανταμαρία είπε όχι σε σουτάρα του Βάσκεθ από τα 30 μέτρα και στο 89’ ο Μπενζεμά βρήκε χώρο στην περιοχή, πλασάρε εντυπωσιακά κι έκανε το 3-2. Στο 90+1’ ο Νάτσο έκανε την κούρσα και το σουτ από δεξιά αλλά αστόχησε και στο 90+4’ ο Σανταμαρία είπε όχι σε σουτ του Μαριάνο.

ΡΕΑΛ: Ζιντάν, Νάτσο, Οντριοθόλα, Ράμος, Μαρσέλο, Ίσκο (75’ Βαλβέρδε), Γιορέντε (78’ Μαριάνο Ντίας), Μπραχίμ Ντίαθ (64’ Βάσκεθ), Θεμπάγιος, Μπενζεμά, Μπέιλ

ΟΥΕΣΚΑ: Σανταμαρία, Ετσεΐτα, Ερέρα, Πουλίδο, Μούστο, Μαντοβάνι, Γκαλάν, Μόι Γκόμεθ, Ριβέρα (78’ Χουάνπι), Άβιλα (64’ Γκαγιέγο), Τσούστο Ερνάντεθ (83’ Γκαγιάρ)

ΡΕΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση