Απίθανο! Η Ατλέτικο έβαλε 5άρα στη Ρεάλ στο ημίχρονο και κέρδισε 7-3! (vid)

Τρομερή Ατλέτικο Μαδρίτης, διέλυσε την Ρεάλ

Απίθανα πράγματα έγιναν στο «MetLife Stadium» εκεί όπου Ατλέτικο Μαδρίτης και Ρεάλ τέθηκαν αντιμέτωπες σε φιλική αναμέτρηση. Οι «ροχιμπλάνκος», κατάφεραν να διαλύσουν την «Βασίλισσα» με 7-3 κι ενώ στο ημίχρονο είχαν προηγηθεί με 5-0!!!

Ο Ντιέγκο Κόστα, έκανε ό,τι μα ό,τι ήθελε σημειώνοντας χατ τρικ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Ζοάο Φέλιξ και Κορέα να διαμορφώνουν αυτό το 5-0 το οποίο ταπείνωσε στα πρώτα 45 λεπτά την ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν!

Στην επανάληψη, ο δείκτης του σκορ έφτασε στο 6-0 με το τέταρτο προσωπικό τέρμα του Ντιέγκο Κόστα, που προήλθε από εκτέλεση πέναλτι, με την Ρεάλ να βγάζει αντίδραση σε εκείνο το σημείο και να μειώνει με τον Νάτσο. Το 6-1, έγινε 7-1 στο 70' με τον Πέρεθ, με την «Βασίλισσα» να μαζεύει το σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο χάρη στα γκολ των Μπενζεμά με πέναλτι και Καρέρα.

Και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 10 παίκτες, καθώς Ντιέγκο Κόστα και Καρβαχάλ αποβλήθηκαν στο 65'.

Πηγή: gazzetta.gr

ΡΕΑΛ: Τελευταία Ενημέρωση