Αγχώθηκε αλλά νίκησε η Ρεάλ Μαδρίτης (vid)

Πήρε το διπλό αλλά προβλημάτισε σε ακόμη ένα ματς

Το διπλό με 1-0 πήρε η Ρεάλ μέσα στην έδρα της Ουέσκα αλλά προβλημάτισε σε ακόμη ένα ματς.

Στο 2ο λεπτό ο Γιοβάνοβιτς βγήκε και πρόλαβε τον Μπέιλ, ενώ στο 8’ ο Οντριοθόλα σέντραρε από δεξιά και ο Μπέιλ με πλασέ στο 2ο δοκάρι έκανε το 0-1. Στο 17’ ο Κουρτουά έσωσε δύσκολα μετά από σουτ του Άβιλα, ενώ στο 25’ ο Μπέιλ έπιασε όμορφο σουτ με ο αριστερά και ο Γιοβάνοβιτς του είπε όχι.

Στο 48ο λεπτό η κεφαλιά του Μελέρο έξυσε το δοκάρι του Κουρτουά, ενώ στο 57’ ο Φερέιρο έπιασε όμορφο σουτ εκτός περιοχής, με τον Κουρτουά να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ και στο 61’ ο Γιοβάνοβιτς σταμάτησε το πλασέ του Μπέιλ. Στο 90+1’ ο Κουρτουά έβγαλε δύσκολα το μακρινό φάουλ του Γκόμεθ και από το κόρνερ ο Καρβα΄χαλ έδιξε σωτήρια.

ΟΥΕΣΚΑ: Γιοβάνοβιτς, Φερέιρο (75’ Γκιουρλέρ), Πουλίδο, Ινσούα, Ετσεΐτα, Μιραμόν, Αγιλέρα (17’ Μελέρο), Άβιλα (84’ Λονγκό), Ριβέρα, Μόι Γκόμεθ, Ερνάντεθ

ΡΕΑΛ: Κουρτουά, Ράμος, Καρβαχάλ, Βαράν, Οντριοθόλα, Μόντριτς (66’ Ίσκο), Γιορέντε, Θεμπάγιος (58’ Βαλβέρδε), Βάσκεθ, Μπενζεμά, Μπέιλ (76’ Ασένσιο)

Πηγή: aek365.com