Περισσότερη ποιότητα στο ρόστερ της Μπέτις

MOBILE APPLICATION BONUS: Στοιχηματίστε από το κινητό σας και πάρτε έξτρα μπόνους!

*Στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» η Μπέτις υποδέχεται τη Καντίθ σε αναμέτρηση για τη δεύτερη αγωνιστική στη Λα Λίγκα.

1910: Real Betis Sevilla – Cadiz CF 22:00 («Estadio Benito Villamarín»)

Μπέτις: Στην ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Μαγιόρκα έμεινε το Σάββατο (14/8) η Μπέτις. Στο 25′ οι γηπεδούχοι, οι οποίοι ήταν καλύτεροι μέχρι εκείνη την ώρα επιβραβεύτηκαν με το άνοιγμα του σκορ, για να ισοφαρίσουν οι Ανδαλουσιάνοι στο 60′ με τον Χουάνμι, ενώ στη συνέχεια σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις έφτασαν κοντά στην ανατροπή.

Αγωνιστικά νέα: Επιστρέφει από τιμωρία ο Τέγιο (εξτρέμ) και ο Μιράντα (μπακ), του οποίου του δόθηκαν έξτρα ημέρες άδειας για να ξεκουραστεί, αφού συμμετείχε στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Εκτός έμειναν οι Σαμπαλί (μπακ), Μπάρτρα (στόπερ), Ντιέγκο Λάινες (μεσοεπιθετικός) και Άλεξ Μορένο (αριστερός μπακ).

Πιθανή ενδεκάδα: Ρουί Σίλβα, Μοντόγια, Έντγαρ, Βίκτορ Ρουίθ, Μιράντα, Γκίδο Ροδρίγες, Κανάλες, Ρουιμπάλ, Ρόδρι, Φεκίρ, Μπόρχα Ιγκλέσιας.

Καντίθ: Πήρε βαθμολογικό κέρδος στην τελευταία φάση του αγώνα με τη Λεβάντε. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 από το 39′ αλλά με γκολ του Εσπίνο στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Το τελικό 1-1 είναι αποτέλεσμα δίκαιο, αφού οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Πάντως, στο 87′ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε ατομική ενέργεια και πλασέ του Μοράλες εντός περιοχής.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός αποστολής έμειναν οι Χοσέ Μάρι και Γκαρίδο (μέσοι), Αρσαμέντια (μπακ), Ιβάν Αλέχο (εξτρέμ) και Νάνο Μέσα (επιθετικός). Την υστάτη θα αποφασιστεί κατά πόσο προλαμβαίνει ο Αλμπέρτο Περέα (εξτρέμ).
Πιθανή ενδεκάδα: Λεδέσμα, Ακάπο, Φάλι, Χαρογιάν, Εσπίνο, Αλαρκόν, Γιόνσον, Σάλβι, Αλεξ Φερνάντεθ, Λοσάνο, Νεγρέδο.
Προϊστορία: Μόλις μία αναμέτρηση Μπέτις – Καντίθ έχει καταγραφεί τα τελευταία δέκα χρόνια για το πρωτάθλημα, με τη Μπέτις παίρνει τη νίκη με 1-0.

23.12.20 La Liga Μπέτις Καντίθ 1:0

**Αμφότερες στη πρεμιέρα αντιμετώπισαν προβλήματα, φανερώνοντας ότι ακόμη δεν έχουν φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο αγωνιστικής ετοιμότητας. Ποιοτικά ως ρόστερ η Μπέτις υπερέχει και γι' αυτό θα δώσουμε προβάδισμα στον άσσο, o oποίος πιθανότατα θα κυμανθεί σε χαμηλά επίπεδα. (1&0-3 στο 2,19, η ψηλότερη απόδοση της αγοράς, Meridianbet).

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση