Πάρτι της Γρανάδα στο Λεβάντε

Δύσκολα, τα πράγματα φέτος για τη Λεβάντε, που γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 3-0 από τη Γρανάδα κι έμεινε στον πάτο της βαθμολογίας και χωρίς νίκη. Ανάσα για τη Γρανάδα που βρισκόταν στη 18η θέση και ανέβηκε σημαντικά.

Στο 6ο μόλις λεπτό μετά από κόρνερ από αριστερά, ο Χερμάν Σάντσεθ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για υη Γρανάδα. Στο 16ο λεπτό ο Αϊτόρ είπε όχι σε γυριστό του Μολίνα, ενώ στο 22’ η προβολή του Σολδάδο πέρασε μόλις έξω. Στο 28’ ο Ροτσίνα γύρισε με το κεφάλι προς τον Μαξιμιάνο, ο Σολδάδο μπήκε στη φάση αλλά αστόχησε. Μάλιστα στο 38ο λεπτό ο Σουάρες ευνοήθηκε από τις κόντρες και με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2.

Μάλιστα στο 41ο λεπτό ο Σολδάδο κέρδισε πέναλτι αλλά μετά από εξέταση του VARο ρέφερι πήρε πίσω την απόφασή του.

Στο 54’ ο Μπάρντι έχασε απίθανη ευκαιρία όντας ολομόναχος με τον Μαξιμιάνο ενώ στο 58’ ο Αϊτόρ πρόλαβε τον Σουάρες και στο 60’ ο Χερμάν έσωσε στη γραμμή μετά από σουτ του Μπάρντι.

Στο 61’ το σουτ του Ντε Φρούτος πέρασε μόλις έξω ενώ στο 67’ oΠουέρτας έκλεψε στο κέντρο, έφτασε ανενόχλητος στην περιοχή της Λεβάντε και πλάσαρε για το 0-3.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Αϊτόρ Φερνάντεθ, Ντουάρτε, Φρανκέσα (46’ Καμπάνια), Βέσο, Μάλσα (46’ Σον), Κλερκ, Μαρτίνεθ (46’ Βούκσεβιτς), Μοράλες, Σολδάδο (79’ Ντάνι Γκόμεθ), Μπάρντι (72’ Καντερό), Ντε Φρούτος

ΓΡΑΝΑΔΑ: Μαξιμιάνο, Χερμάν Σάντσεθ, Μίγια (86’ Τορέντε), Κίνι, Σόρο (72’ Εσκουδέρο), Βίκτορ Ντίαθ, Νέβα, Σουάρες (63’ Πουέρτας), Μοντορό (71’ Μόντσου), Ροτσίνα, Μολίνα (72’ Μπάκα)

Πηγή: aek365.org