«Τέζαρε» την Μπαρτσελόνα η Εσπανιόλ!(vid)

Ο Γου Λέι έκανε τη ζημιά στο φινάλε

Την... πάτησε η Μπαρτσελόνα!

Παρότι κατάφεραν να φέρουν... τούμπα το εις βάρος της 1-0 του ημιχρόνου, δεν πρόσεξαν στο φινάλε και η Εσπανιόλ κατάφερε να τσιμπήσει βαθμό στο φινάλε με γκολ του Γου Λέι (2-2).

Το πρώτο ημίχρονο δεν κύλησε για την Μπαρτσελόνα, όπως θα το ήθελε αφού δεν τους έβγαινε τίποτα επιθετικά. Και σαν να μην έφθανε αυτό είδαν τον Νταβίντ Λόπες να δίνει προβάδισμα στην Εσπανιόλ, το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το ημίχρονο.

Οι Καταλανοί, όμως, δεν μάσησαν και μπήκαν αποφασισμένοι στην επανάληψη, γυρνώντας το σκορ σε ένα δεκάλεπτο, έχοντας τους Σουάρες και Βιδάλ για σκόρερ.

Δεν πρόσεξαν, όμως, και πλήρωσαν την αποβολή του Ντε Γιονγκ, με τον Γου Λέι να εκμεταλλεύεται το αριθμητικό πλεονέκτημα της ομάδας του και με διαγώνιο σουτ να διαμορφώνει το τελικό 2-2.