«Stop» της Σεβίλλης στην Μπαρτσελόνα!(vid)

Ντε Γιονγκ και Κουτίνιο τα γκολ

Επιστροφή στη σκληρή πραγματικότητα για την Μπαρτσελόνα, καθώς μετά από δύο άνετες νίκες στα πρώτα ματς, ήρθε και η πρώτη γκέλα. Η Σεβίλλη έμεινε όρθια στο «Καμπ Νόου», πήρε ισοπαλία 1-1 και υποχρέωσε τον Κούμαν στην πρώτη του απώλεια.

Στο 8ο λεπτό, ο Σούσο σέντραρε από αριστερά, η μπάλα στρώθηκε στον Ντε Γιονγκ που γύρισε και με σουτ έκανε το 0-1. Ωστόσο με τη σέντρα, ο Μέσι σήκωσε όμορφα, ο Νάβας έκανε λάθος και ο Κοουτίνιο με σουτ από κοντά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 19’ ο Νάβας έχασε μεγάλη ευκαιρία για τη Σεβίλλη όπως και ο Γκριεζμάν για την Μπαρτσελόνα στο 21’ και στο 41’ το σουτ του Μέσι πέρασε λίγο έξω.

Στο 64ο λεπτό μετά από γύρισμα του Εν Νεσιρί, ο Αραούχο βρήκε την μπάλα που στη συνέχεια σταμάτησε στο δοκάρι και στο 68 η κεφαλιά του Κουντέ πέρασε λίγο έξω.

Στο 81’ ο Μπόνο έπεσε και απομάκρυνε το σουτ του Μέσι και στο 82’ ο Κουντέ πρόλαβε σωτήρια τον Ντε Γιονγκ.

Στο 90+1’ ο Τρινκάο πάτησε περιοχή από δεξιά κι έκανε το πλασέ αλλά ο Μπόνο έσωσε ξανά.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Νέτο, Πικέ, Άλμπα (75’ Ντεστ), Αραούχο, Σέρχι Ρομπέρτο, Μπούσκετς, Ντε Γιονγκ, Κοουτίνιο (75’ Πιάνιτς), Φάτι (61’ Πέδρι), Γκριεζμάν (61’ Τρινκάο), Μέσι

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπόνο, Νάβας, Κουντέ, Ντιέγκο Κάρλος, Ακούνια, Χορδάν (85’ Τόρες), Φερνάντο, Ράκιτιτς (78’ Γκουντέλι), Οκάμπος (61’ Εν Νεσιρί), Ντε Γιονγκ (85’ Κάρλος Φερνάντεθ), Σούσο (61’ Μουνίρ)