Σεβίλλη-Μπαρσελόνα 2-4: Ένας Μέσσι, ένα χατ τρικ, ένα διπλό!(vid)

Μια ομάδα μόνος του ο απίθανος Αργεντινός

Πάλεψε η Σεβίλλη, προηγήθηκε δυο φορές, κόντραρε στα ίσα την Μπαρσελόνα αλλά δε βρήκε τρόπο να σταματήσει τον Λιονέλ Μέσσι που με χατ τρικ έδωσε τη νίκη στους Καταλανούς με 4-2.

Ο Χεσούς Νάβας άνοιξε το σκορ για τη Σεβίλλη στο 22’, με τον Μέσσι να ισοφαρίζει για τη Σεβίλλη στο 26’ με απίστευτο βολέ. Οι Ανδαλουσιάνοι όμως πήγαν μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με το γκολ του Μερκάδο στο 22.

Πλέον χρειαζόταν κάτι μαγικό για να ανατραπούν τα δεδομένα για την Μπάρσα και ο…μάγος τα έκανε. Αφού ισοφάρισε με τελείωμα ακριβείας στο 67’, έβαλε και ένα γκολ με σκάψιμο σε τετ α τετ στο 85’ για να ολοκληρώσει τη δουλειά. Αυτό ήταν το 50ο χατ τρικ του Μέσσι στην καριέρα του και μετρά πια 36 γκολ σε 35 αγώνες απέναντι στη Σεβίλλη. Με 25 γκολ παραμένει πρώτος σκόρερ στην Ευρώπη.

Στις καθυστερήσεις έβαλε κι ένα ο Σουάρες για να δώσει και διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του.

Έτσι, πάει στη Μαδρίτη για τα δυο Κλάσικο με την καλύτερη ψυχολογία και με κάποια απόσταση στην κορυφή της λίγκας.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Τελευταία Ενημέρωση