Ευτυχώς υπάρχει ο Μέσι

Η Μπαρτσελόνα ήταν κακή για ακόμη ένα παιχνίδι, κινδύνεψε ακόμη και με ήττα από τη Λεβάντε

Η Μπαρτσελόνα χάρη σε μια στιγμή του Λιονέλ Μέσι κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς κόντρα στην Λεβάντε με 1-0 στο Καμπ Νόου.
Βλέπεις την βαθμολογία η Μπαρτσελόνα είναι στο -9 από την κορυφή, είχε την ήττα σοκ από την Κάντιθ και σήμερα απέναντι στην Λεβάντε το βρήκε πολύ δύσκολα.

Ναι είχε την κατοχή ώστοσο απέναντι στην εστία τα έβρισκε πολύ σκούρα και οι μοναδικές καλές φάσιες ήταν του Γκριεζμάν (22' και 40') που μπλόκαρε ο Φερνάντεζ. Η Μπάρτσα με τον Κούμαν στον πάγκο μοιάζει σα να μη μπορεί να παίξει, όμως ευτυχώς ακόμα έχει το Αργεντίνο με το No10.

Ο Μέσι σε μία στιγμή συνεργάστηκε με τον Ντε Γιονγκ και όταν βρέθηκε μέσα στην περιοχή εκτέλεσε τον τερματοφύλακα της Λεβάντε για το 1-0 στο 76ο λεπτό. Μάλιστα η Μπαρτσελόνα στις καθυστερήσεις είδε το VAR να λέει όχι στις... φωνές των φιλοξενούμενων για πέναλτι στην τελευταία φάση και να παίρνει τη δύσκολη νίκη απέναντι στην Λεβάντε και πλέον περιμένει την πρωτοπόρο Ρεάλ Σοσιεδάδ.