Μονόδρομος η νίκη για Σεβίλλη

*Στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν» η Σεβίλλη υποδέχεται τη Βόλφσμπουργκ στη 5η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

1224: Sevilla FC – VFL Wolfsburg 22:00 («Estadio Ramón Sánchez Pizjuán»)

Σεβίλλη: Στο ισόπαλο 2-2 εντός έδρας με την Αλαβές έμεινε το Σάββατο (20/11) η Σεβίλλη, σ’ ένα ματς που βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 5ο λεπτό, ισοφάρισε στο 38′ με τον Οκάμπος, για να δεχθεί το δεύτερο στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων και να πάει στα αποδυτήρια με το εις βάρος της 1-2. Στην επανάληψη η Σεβίλλη πίεσε, με την Αλαβές να μένει σε παθητικό ρόλο. Αυτή η πίεση ωστόσο άργησε να φέρει καρπούς, αφού ναι μεν ισοφάρισε στο 90+2 με το γκολ του Ράκιτιτς, αλλά δεν υπήρχε αρκετός χρόνος για να βρει το τρίτο γκολ που θα της έδινε τη νίκη. Αποτέλεσμα αυτής της ισοπαλίας να χάσει πολύτιμο έδαφος και πλέον με τους 28 βαθμούς να βρεθεί στην τρίτη θέση. Την ερχόμενη Κυριακή (28/11) θα πάει στη Μαδρίτη για να αντιμετωπίσει τη Ρεάλ. Στροφή στο Τσάμπιονς Λιγκ τώρα για την ομάδα από την «Ανδαλουσία», εκεί όπου απόψε αντιμετωπίζει στην έδρα της τη Βόλφσμπουργκ και θα επιδιώξει την πρώτη της νίκη στον 7ο όμιλο για να μπορέσει να μπει στο κόλπο της διεκδίκησης της πρόκρισης.

Αγωνιστικά νέα: Παραμένουν εκτός οι Νάβας (μπακ), Εν Νεσίρι (επιθετικός), Σούσο (εξτρέμ) και Λαμέλα (εξτρέμ). Στα θετικά οι επιστροφές των Ντιλέινι (μέσος) και Γκόμες (μεσοεπιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Μπόνο, Μοντιέλ, Κουντέ, Ντιέγκο Κάρλος, Ακούνια, Ο. Τόρες, Φερνάντο, Χορδάν, Αλεχάντρο Γκόμες, Ράφα Μιρ, Οκάμπος.

Βόλφσμπουργκ: Το ίδιο σκορ με τη Σεβίλλη έφερε και η Βόλφσμπουργκ στο εκτός έδρας παιχνίδι του Σαββάτου (20/11) με τη Μπίλεφελντ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από το 11′ και το 54′, για να μειώσει σε 2-1 στο 62′ και να φτάσει στην ισοφάριση στο αμέσως επόμενο λεπτό, ενώ στο 78′ άγγιξε την ανατροπή. Στην 6η θέση πλέον η Βόλφσμπουργκ με 20 βαθμούς και στο -1 από την τέταρτη θέση και την Μπάγερ Λεβερκούζεν. Το ερχόμενο Σάββατο (28/11) θα φιλοξενήσει στην έδρα της τη Μπορούσια Ντόρτμουντ. Όσο αφορά το Τσάμπιονς Λιγκ, η Βόλφσμπουργκ με πέντε βαθμούς βρίσκεται στη τρίτη θέση του 7ου ομίλου και θέλει σήμερα στη Σεβίλλη το θετικό αποτέλεσμα για να μπορέσει να ελπίζει σε πρόκριση στη νοκ άουτ φάση του θεσμού.

Αγωνιστικά νέα: Νέες απώλειες οι Καστέελς (βασικός τερματοφύλακας) και Στέφεν (συχνά βασικός μεσοεπιθετικός). Ο πρώτος βρέθηκε θετικός στον Covid-19, ενώ ο δεύτερος είναι τραυματίας. Αμφίβολος ο Πάουλο Οτάβιο (συχνά βασικός αριστερός μπακ). Μακροχρόνιοι απόντες οι Σλάγκερ (βασικός αμυντικός χαφ), Γουίλιαμ (αναπληρωματικός δεξιός μπακ) και Μπιάλεκ (αναπληρωματικός επιθετικός). Εξέτισε την ποινή των δύο αγωνιστικών στο πρωτάθλημα και επιστρέφει ο Λακρουά (βασικός κεντρικός αμυντικός). Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να επιστρέψει και ο Γκιλαβογκί (βασικός κεντρικός αμυντικός), ο οποίος έλειψε από το προηγούμενο ματς.

Πιθανή ενδεκάδα: Πέρφαν, Λακρουά, Γκιλαβογκί, Μπρουκς, Μπακού, Αρνολντ, Γκέραρντ, Ρουσιγιόν, Λουκεμπάκιο, Λ. Ενμεσά, Βέγχορστ.

Για περισσότερους αγώνες για το στοίχημα μπορείτε να επισκεφθείτε την επίσημη ιστοσελίδα της Meridianbet.

**Μονόδρομος η νίκη για τη Σεβίλλη σήμερα, ενώ η Βόλφσμπουργκ πάει στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν» με στόχο το βαθμολογικό κέρδος, είτε αυτό λέγεται νίκη, είτε ισοπαλία. Σε τέτοιου είδους παιχνίδια η ομάδα από την Ανδαλουσία είναι σαφώς πιο έμπειρη από τη Γερμανική και μπορεί να πάρει το ζητούμενο. (Άσος στο 1,73, η ψηλότερη απόδοση της αγοράς, Meridianbet).

REFER A FRIEND: Προτείνετε ένα φίλο σας και πάρτε μέχρι και €150 μπόνους!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση