Με μυθικό Χοακίν η Μπέτις «πάτησε» την Αθλέτικ Μπιλμπάο!

Φοβερός ο Χοακίν με χατ-τρικ

Όσο έχει Χοακίν, δεν έχει να φοβάται τίποτα η Μπέτις!

Με... φόρα μπήκε στο παιχνίδι και επικράτησε της Αθλέτικ Μπιλμπάο με 3-2, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Με τον 38χρονο να είναι σε μαγική κατάσταση, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο έκανε χατ-τρικ και αποτελεί πλέον τον μεγαλύτερο ηλικιακά παίκτη που το κατάφερε κάτι τέτοιο στη La Liga, οι Ανδαλουσιανοί επικράτησαν 3-2 της Αθλέτικ Μπιλμπάο και σημείωσαν την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους.

Η ομάδα του Ρούμπι μπήκε εξαιρετικά δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Χοακίν άνοιξε το σκορ, για να ακολουθήσουν στην συνέχεια ακόμη δυο τέρματα, στο 11’ και στο 20’.

Στο 44ο λεπτό του αγώνα, η Αθλέτικ Μπιλμπάο μείωσε στο σκορ, ύστερα από πέναλτι που εκτέλεσε ο Γουίλιαμς. Έτσι οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με την Μπέτις να προηγείται 3-1.

Η φιλοξενούμενη όμως δεν εγκατέλειψε την αναμέτρηση και στο 77’ με τον Γιούρι διαμόρφωσε το τελικό -όπως αποδείχθηκε- 3-2.

Πηγή: sport-fm

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση