Κλειστό ματς στο «Ιπουρούα»

EMPTY BET: Δημιουργήστε - Στοιχηματίστε - Κερδίστε!

Με τον αγώνα Εϊμπάρ - Βαλένθια ολοκληρώνεται η 12η αγωνιστική στη La Liga.

0148: SD Eibar - Valencia CF 22:00 («Municipal de Ipurua»)

Εϊμπάρ: Έκανε την έκπληξη και απέδρασε από το «Μπενίτο Βιγιαμαρίν», επικρατώντας με 2-0 της Μπέτις. Στο ημίχρονο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν χωρίς τέρματα στα αποδυτήρια, ωστόσο στην επανάληψη με δύο γκολ των Μούτο (49') και Μπούργκος (54' με πέναλτι) η Εϊμπάρ, κατάφερε και πήρε το τρίποντο, το οποίο την απομάκρυνε κατά κάποιο τρόπο από την επικίνδυνη ζώνη. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης είχε την ευκαιρία να κάνει τα τέρματα της τρία, όμως ο Ένριχ αστόχησε σε δεύτερο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του.

Αγωνιστικά νέα: Αγωνιστικά, δεν υπάρχουν απουσίες για την Εϊμπάρ που θα έχει και τον Κίκε στην αποστολή, ο οποίος εξέτισε την τιμωρία του.

Πιθανή ενδεκάδα: Ντιμίτροβιτς, Άρμπιλα, Μπίγας, Μπούργκος, Κορέα, Ντιόπ, Εξπόζιτο, Ινούι, Ζιλ, Πόζο, Μούτο.

Βαλένθια: Για ένα μόνο ημίχρονο ήταν ανταγωνιστική η Βαλένθια την προηγούμενη αγωνιστική, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 0-1 μέσα στο «Μεστάγια» από την Ατλέτικο Μαδρίτης. Σε δύο περιπτώσεις οι «νυχτερίδες» έφτασαν κοντά στο γκολ, ενώ στη συνέχεια μετά από έντονη πίεση των «ροχιμπλάνκος», υπέκυψαν από το αυτογκόλ του Λάτο στο 79', το οποίο ήταν αυτό που έκρινε και το τελικό σκορ.

Αγωνιστικά νέα: Σε καραντίνα οι Λι (μέσος) και Τσερίσεφ (εξτρέμ), ενώ παραμένει τραυματίας ο Γκάγια (μπακ).

Πιθανή ενδεκάδα: Ντομενέκ, Βας, Γκάμπριελ, Σανμαρτίν, Λάτο, Γκουέδες, Ράσιτς, Σολέρ, Μούσα, Γκόμεζ, Βαγιέχο.

Προϊστορία: Σε έξι αγώνες στο «Municipal de Ipurua», η Εϊμπάρ μετράει τρεις νίκες, έναντι μίας της Βαλένθια. Επίσης άλλοι δύο αγώνες ολοκληρώθηκαν ισόπαλοι με το ίδιο σκορ (1-1).

0 : 1

Εκτίμηση: Την προηγούμενη αγωνιστική η Εϊμπάρ πέτυχε το τρίποντο που έψαχνε, το οποίο της έδωσε ηρεμία. Από την άλλη η Βαλένθια αν και αντιστάθηκε, τελικά υπέκυψε στην ανωτερότητα της Ατλέτικο και πλέον θα ψάξει για αντίδραση. Πιστεύουμε ότι το σημερινό παιχνίδι δύσκολα θα ανοίξει, με πιο πιθανό τελικό αποτέλεσμα το Χ. Ωστόσο όμως θα επιλέξουμε το Χ ημίχρονο ή Χ τελικό. (Χ or X στη Meridianbet το βρίσκουμε στο 1.68)

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση