Γλίτωσε η Μπιλμπάο, χαμένη ευκαιρία για την Θέλτα

Ισόπαλα και τα δύο

Γλίτωσε η Μπιλμπάο, χαμένη ευκαιρία για την Θέλτα!

Η Μπιλμπάο είδε την Εϊμπάρ να της γυρίζει το σκορ... τούμπα, αλλά γλίτωσε στο φινάλε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της «γειτόνισσας» (2-2). Η Μπιλμπάο άνοιξε το σκορ πριν καν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο από την άσπρη βούλα με τον Ραούλ Γκαρθία. Η απάντηση των γηπεδούχων, όμως, ήταν άμεση αφού ο Κίκε έφερε το ματς στα ίσα στο 19ο λεπτό!

Ο Ορεγιάνα έφερε... τούμπα το σκορ στο 78ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι, όμως η Μπιλμπάο κατάφερε να τσιμπήσει τον βαθμό με τέρμα του Βιγιαλίμπρε στο 81’!

Την ίδια ώρα, η Θέλτα έχασε την ευκαιρία να ανασάνει βαθμολογικά αφού έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Βαγιαδολίδ. Και για αυτό ευθύνεται κυρίως ο Ιάγο Άσπας! Μπορεί τόσες φορές να την έχει πάρει από το χέρι και να την έχω σώσει, ωστόσο σήμερα νικήθηκε στο 71ο λεπτό από τον Μάσιπ από τα 11 βήματα και στέρησε στην ομάδα του ένα σπουδαίο τρίποντο!