Διπλό Ευρώπης για την Βιγιαρεάλ

Η Βιγιαρεάλ επιβλήθηκε εκτός έδρας 3-0 της Γρανάδα με χατ-τρικ του Ζεράρ Μορένο

Σημαντικό διπλό για την έξοδό της στην Ευρώπη πήρε η Βιγιαρεάλ επί της Γρανάδα με σκορ 3-0 για την 29η αγωνιστική της La Liga, χάρη σε χατ-τρικ του Ζεράρ Μορένο. Το «κίτρινο υποβρύχιο» ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 46 βαθμούς και συνεχίζει να βρίσκεται μέσα στις θέσεις που οδηγούν στο Europa League. Η Γρανάδα από την άλλη έμεινε στην 8η θέση με 36 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν πολύ νωρίς στο παιχνίδι με 2-0, χάρη σε τέρματα του Ζεράρ Μορένο. Ο Ισπανός επιθετικός άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι και διπλασίασε τα τέρματά του στο 18'.

Τα προσωπικά γκολ του 28χρονου έγιναν τρία στο 60ο λεπτό (0-3), ξανά από τα 11 βήματα και η Βιγιαρεάλ «καθάρισε» το παιχνίδι.

Oι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν το σκορ στο 81', αλλά ο Μολίνα αστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε.

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση