Βυθίζεται η Εσπανιόλ

Νίκη με ανατροπή για τη Γρανάδα

Ο εφιάλτης της φετινής σεζόν δεν έχει τέλος για την Εσπανιόλ. Οι Καταλανοί έχασαν με 2-1 στην έδρα της Γρανάδα, παρότι προηγήθηκαν και συνεχίζουν να βρίσκονται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 8ο λεπτό η κεφαλιά του Φερνάντεθ πέρασε λίγο έξω ενώ στο 24’ ο Ντε Τομάς κέρδισε πέναλτι από τον Ντουάρτε, το εκτέλεσε ο ίδιος κι έκανε το 0-1. Στο 36’ ο Νταρντέρ έχασε απίθανη ευκαιρία σε κενή εστία και στο 38’ Φερνάντεθ πέρασε πανέμορφα για τον Ματσίς που από κοντά πλάσαρε για το 1-1. Στο 45ο λεπτό η Εσπανιόλ έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Πουέρτας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και στο 46’ ο Κάρλος Φερνάντεθ έκανε όμορφη ενέργεια στην περιοχή και με σουτ έγραψε το 2-1.

Στο 56ο λεπτό το σουτ του Ματσίς πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 63’ η κεφαλιά του Ντε Τομάς, σταμάτησε στο δοκάρι της Γρανάδα. Στο 66’ η προβολή του Καγιέρι πέρασε λίγο έξω και στο 90+2’ το σουτ του Εμπαρμπά είχε την ίδια τύχη.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Σίλβα, Ντίαθ, Ντουάρτε, Σάντσεθ, Νέβα, Γκοναλόν (79’ Ετεκί), Ματσίς (69’ Φουλκιέ), Πουέρτας, Ερέρα, Σολδάδο (61’ Αζεζ), Κάρλος Φερνάντεθ

ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Ντιέγκο Λόπεθ, Ντιντάκ, Καμπρέρα, Χάβι Λόπεθ, Νάλδο (81’ Μελένδο), Νταβίντ Λόπεθ, Ιτουράσπε (61’ Βάργκας), Καγιέρι (73’ Γου Λέι), Ραούλ ντε Τομάς, Νταρντέρ, Εμπαρμπά

Πηγή: aek365.org

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση