Βιγιαρεάλ - Γρανάδα 0-0: Κακό ξεκίνημα των γηπεδούχων (vid)

Οι Ανδαλουσιάνοι άντεξαν στις επιθέσεις του «κίτρινου υποβρυχίου»

Η Βιγιαρεάλ κυνήγησε επί 90 λεπτά ένα γκολ, αλλά δεν το βρήκε και η Γρανάδα απέσπασε το 0-0 στο «Θεράμικα» για την 1η αγωνιστική της La Liga.

Η Βιγιαρεάλ κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με τη Γρανάδα όμως έμεινε στο 0-0 στο "Θεράμικα" για την 1η αγωνιστική της La Liga.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» έχασε πολλές ευκαιρίες, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο με το νέο μεταγραφικό απόκτημα για την επίθεση, Μπουλαγέ Ντιά, όμως ο Ααρόν κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Οι 10-2 τελικές και η 61,6%-38,4% κατοχή δεν απέφερε ουσιαστικά οφέλη στους γηπεδούχους, που στο δεύτερο ημίχρονο κινδύνευσαν να δεχθούν γκολ, αλλά ο Χερόνιμο Ρούλι σταμάτησε την προσπάθεια του Χόρχε Μολίνα που θα μπορούσε να φέρει τα πάνω κάτω. Τέλος, το παιχνίδι Έλτσε - Μπιλμπάο έληξε επίσης στο 0-0.

Συνθέσεις:

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ρούλι, Φόιτ, Αλμπιόλ, Μαντί, Πεδράθα (78' Εστουπινιάν), Πίνο (72' Γκόμεθ), Τριγκέρος (79' Κοκλέν), Καπού (72' Πένια), Α. Μορένο (72' Ράμπα), Ζ. Μορένο, Ντια.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Εσκαντέλ, Φουλκέ, Ντουάρτε, Σάντσεθ (86' Σόρο), Νέβα, Μόντσου, Γκοναλόν, Μίγια (62' Μοντόρο), Πουέρτας (86' Ντίαθ), Σουάρες (46' Μπάκα), Ματσίς (80' Μολίνα)

To video:

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στη La Liga:

Παρασκευή 13 Αυγούστου

Βαλένθια - Χετάφε 1-0 (11' πέν. Σολέρ)

Σάββατο 14 Αυγούστου

Μαγιόρκα - Μπέτις 1-1 (25' Ολιβάν / 59' αυτ. Ρέινα)
Κάδιθ - Λεβάντε 1-1 (90+7' Εσπίνο / 39' Μοράλες)
Αλαβές - Ρεάλ 1-4 (65' πέν. Χοσέλου / 48', 62' Μπενζεμά, 56' Νάτσο, 90+2' Βινίσιους)
Οσασούνα - Εσπανιόλ 0-0

Κυριακή 15 Αυγούστου

Θέλτα - Ατλέτικο 1-2 (59' πέν. Άσπας / 23', 64' Κορέα)
Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Σοσιεδάδ 4-2 (19' Πικέ, 45+2', 59' Μπρέθγουεϊτ, 91' Σέρτζι Ρομπέρτο / 82' Λομπέτε, 85' Οϊαρθάμπαλ)
Σεβίλλη - Ράγιο Βαγεκάνο 3-0 (19' πεν. Εν-Νεσιρί, 55' 79' Λαμέλα)