Σαρώνει η Βαλένθια! (vid)

7η συνεχόμενη νίκη για την Βαλένθια στο πρωτάθλημα

Βλέπουν Βαλένθια κι αλλάζουν… πεζοδρόμιο! Οι νυχτερίδες έφτασαν τις 7 σερί νίκες χάρη στο 3-0 επί της Λεγανές στο «Μεστάγια» και μείωσαν στον πόντο την απόστασή του από την κορυφή και την Μπάρτσα.

Ούτε η Λεγανές κατάφερε να βάλει μπλόκο στη Βαλένθια. Οι «νυχτερίδες» έφτασαν τις 7 σερί νίκες στη La Liga επικρατώντας 3-0 στο «Μεστάγια».

Ο δρόμος προς τη νίκη για την ομάδα του Μαρθελίνο άνοιξε στο 14ο λεπτό όταν ο Παρέχο έκανε το 1-0 με εκτέλεση φάουλ. Οι φιλοξενούμενοι, με τον Δημήτρη Σιόβα να αγωνίζεται σε ακόμη ένα 90λεπτο, κατάφεραν να μείνουν στο παιχνίδι όμως στο 71’ είδαν τις ελπίδες τους να σβήνουν. Ο Ροντρίγκο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και κάπου εκεί όλα τελείωσαν. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 82ο λεπτό ο Σάντι Μίνα με εκτέλεση πέναλτι.

Έτσι, η Βαλένθια συνέχισε να σαρώνει και έφτασε τους 27 βαθμούς. Πλέον απέχει μόλις έναν από την κορυφή, όπου παραμένει η Μπαρτσελόνα, η οποία το βράδυ υποδέχεται την Σεβίλλη στο «Καμπ Νου».

Πηγή:sport-fm.gr