Μπέτις-Βαλένθια 2-2: Μεγάλη ανατροπή με Γκαμεϊρό(vid)

Επέστρεψε από το 2-0 και είναι πλέον φαβορί

Μεγάλη ευκαιρία για να πάρει την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας έχει η Βαλένθια.

Με μια μεγάλη εμφάνιση αλλά όντας αρκετά άτυχη σε μεγάλο χρονικό διάστημα του πρώτου ημιτελικού με την Μπέτις πήρε ισοπαλία 2-2 στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» με δύο γκολ στα τελευταία 20 λεπτά, το ένα εξ αυτών στις καθυστερήσεις.

Οι νυχτερίδες ήταν ανώτερες στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, είχαν τις ευκαιρίες αλλά όχι και την ικανότητα να προηγηθούν. Αντίθετα με την Μπέτις η οποία άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό με τον Λορέν μετά από μεγάλη αδράνεια της άμυνας της Βαλένθια.

Στο 54ο λεπτό ήρθε το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων με ένα γκολ του Χοακίν από απευθείας κόρνερ, στο οποίο φέρει μεγάλη ευθύνη ο τερματοφύλακας των νυχτερίδων.

Όμως παρά την εξέλιξη αυτή οι παίκτες του Μαρθελίνο δεν τα παράτησαν. Συνέχισαν να πιέζουν και στο 70ο λεπτό ο Τσερίσεφ μείωσε σε 2-1 με τον Γκαμεϊρό στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να ισοφαρίζει σε 2-2.

Πλέον τα πάντα θα κριθούν στο Μεστάγια στο δεύτερο ματς, με τη Βαλένθια να έχει μεγάλο προβάδισμα.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Τελευταία Ενημέρωση