Aπό ένα βαθμό Βαγιαδολίδ και Βιγιαρεάλ

Στο 1-1 έμειναν Βαγιαδολίδ και Βιγιαρεάλ και μοιράστηκαν από ένα βαθμό, χωρίς να… χαλαστούν.

Στο 9ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Ουνάλ για καθαρό οφσάιντ αλλά στο 15’ ο Ουνάλ άνοιξε δεξιά στον Σάντρο, ο οποίος έκανε το γύρισμα και ο Αλκαράθ με όμορφο γυριστό από το πέναλτι έκανε το 1-0.

Στο 28’ η Βιγιαρεάλ άγγιξε την ισοφάριση καθώς είχε δοκάρι με τον Αλκάθερ ενώ στο επόμενο λεπτό ο Σάντρο έχασε μοναδική ευκαιρία για τη Βαγιαδολίδ.

Στο 54’ ο Καθόρλα σέντραρε από αριστερά, ο Ιμπόρα πήρε την κεφαλιά στην περιοχή της Βαγιαδολίδ και ο Μορένο από κοντά πλάσαρε για το 1-1 με το γκολ να μετρά μετά από εξέταση του VAR.

Στο 63’ ο Αλκάθερ έχασε μεγάλη ευκαιρία, όντας μόνος με τον Μασίπ/

ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ: Μασίπ, Μογιάνο, Ολίβας, Σαλισού, Ραούλ Γκαρσία, Αλκαράθ, Βίγια (65’ Ερβίας), Πλάνο (78’ Μπεν Αρφά), Μίτσελ, Σάντρο (70’ Ντε Λα Φουέντε), Ουνάλ

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Αλμπιόλ, Γασπάρ, Φούνες Μόρι, Πένια, Ιμπόρα, Μόι Γκόμεθ (84’ Οντιβέρος), Καθόρλα, Τριγέρος, Αλκάθερ (71’ Τσουκβουέζε), Μορένο

Πηγή: aek365.org

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση