Απίστευτη ματσάρα με νικήτρια την Σοσιεδάδ

Συγκλονιστικό το παιχνίδι της Οσασούνα κόντρα στην Ρεάλ Σοσιεδάδ

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ νίκησε με 4-3 την Οσασούνα, μέσα στο «σπίτι» της, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος. Το παιχνίδι μέχρι τα τελευταία λεπτά ήταν θρίλερ, με την μια φάση να διαδέχεται την άλλη. Η Οσασούνα από το 70ο λεπτό και μετά κιόλας, είχε μείνει με παίκτη λιγότερο, αφού αποβλήθηκε ο Ρονκάλια.

Στο 15ο λεπτό ο Ογιαρθάμπαλ άνοιξε το σκορ για την Ρεάλ Σοσιεδάδ. Τρία λεπτά αργότερα ο Πόρτου διπλασίασε το σκορ για την φιλοξενούμενη. Δεν σταμάτησαν εκεί και στο 28ο λεπτό ο Οντεγκάαρντ έκανε το 0-3.

Η Οσασούνα «ξύπνησε» λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και στο 45+1 ο Ερνάντες μείωσε σε 1-3. Στο δεύτερο μέρος η γηπεδούχος πήρε τα πάνω της και στο 48’ και ο Άβιλα έκανε το 2-3. Η ομάδα του Γιακόμπα Αρασάτε μάλιστα, από το 70’ έμεινε με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Ρονκάλια, κάτι που δυσκόλεψε το έργο της. Στο 79’ ο Ισάκ έγραψε το 2-4, «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Ο Άβιλα ωστόσο, στο 84’ μείωσε για την Οσασούνα σε 3-4, μετατρέποντας το ματς σε «εφιάλτη» μέχρι τα τελευταία λεπτά, αλλά χωρίς κάτι να αλλάξει στο ματς.