Ανέλπιστο ξεκίνημα και για τις δύο

*Στο «Μπαλαϊδος» η Θέλτα υποδέχεται τη Γρανάδα για την 7η αγωνιστική της Λα Λίγκα.

0879: RC Celta De Vigo – Granada CF 22:00 («Estadio de Balaídos»)

Θέλτα: Την πρώτη της φετινή νίκη στη σεζόν πανηγύρισε η Θέλτα, επικρατώντας στο πιο πρόσφατο της ματς με 0-2 εκτός έδρας της Λεβάντε. Καθαρά στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο συγκεκριμένος αγώνας, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν στο 66′, τους γηπεδούχους να αστοχούν σε πέναλτι πέντε λεπτά αργότερα και στο 85′ να έρχεται το τελικό 0-2. Έτσι η Θέλτα έφτασε τους τέσσερις βαθμούς και πήρε κάποιες ανάσες.

Αγωνιστικά νέα: Ίσως επιστρέψει στην αποστολή ο Αϊντού (στόπερ) μετά την περιπέτεια που είχε με τον Covid. Απ’ εκεί και πέρα δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα για τους γηπεδούχους.

Πιθανή ενδεκάδα: Ντιτούρο, Μάγιο, Αραούχο, Μουρίγιο, Γκαλάν, Μπράις Μέντεθ, Τάπια, Μπελτράν, Σέρβι, Άσπας, Σάντι Μίνα.

Γρανάδα: Χωρίς τη χαρά της νίκης στις έξι πρώτες αγωνιστικές παραμένει η Γρανάδα. Μεσοβδόμαδα παρόλο που προηγήθηκε, τελικά γνώρισε την ήττα με 2-3 εντός έδρας από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ. Στο 9′ το 1-0, ενώ με το ξεκίνημα της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι έφεραν τούμπα το ματς. Στο 70′ με πέναλτι το 2-2, για να έρθει το τελικό σκορ οκτώ λεπτά πριν από τα 90′.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός αποστολής έμεινε ο Ετέκι (μέσος), όπως και ο μακροχρόνια απών Λοσάνο (στόπερ). Αντίθετα επιστρέφει ο Ματσίς (εξτρέμ).

Πιθανή ενδεκάδα: Μαξιμιάνο, Κίνι, Ντουάρτε, Χερμάν, Εσκουδέρο, Μοντόρο, Γκοναλόν, Μίγια, Σουάρες, Μπάκα, Πουέρτας.

Προϊστορία: Προϊστορία: Πέντε νίκες μετράει η Θέλτα στις εντός έδρας αναμετρήσεις της με τη Γρανάδα, με τους «ανδαλουσιάνους» να έχουν καταγράψει μόλις μία. Επίσης άλλες δύο φορές, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες.

1:0

**Με τις εμφανίσεις που κάνουν μέχρι στιγμής οι δυο τους δεν μπορούν να ελπίζουν σε κάτι καλύτερο πέραν από την είσοδο τους στη δεκάδα. Για να γίνει όμως αυτό θα πρέπει να αρχίσουν το μάζεμα βαθμών. Έτσι, στο σημερινό αγώνα είναι αναγκασμένες να παρουσιαστούν για τη νίκη που θα τους βοηθήσει ναι μεν και στο βαθμολογικό τομέα αλλά πολύ περισσότερο στο ψυχολογικό. (Γκολ/Γκολ στο 1,94, η ψηλότερη απόδοση της αγοράς, Meridianbet)

BET BUILDER: Δημιουργήστε τον δικό σας συνδυασμό!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Τελευταία Ενημέρωση