Αλώβητη στο Σαν Σεμπαστιάν η Μπέτις

Χωρίς σκορ και νικητή μεν, αλλά με σαφές κερδισμένο

Χωρίς σκορ και νικητή μεν, αλλά με σαφές κερδισμένο ολοκληρώθηκε το Ρεάλ Σοσιεδάδ-Μπέτις, στο παιχνίδι που άνοιξε το πρόγραμμα της 32ης αγωνιστικής της La Liga. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στο Σαν Σεμπαστιάν, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν 5οι και στο +2 από τους 6ους Βάσκους. Μάλιστα, έπιασαν και την 4η Ατλέτικο στους 57 βαθμούς, έχοντας βέβαια κι έναν αγώνα περισσότερο.

Χωρίς πολλές φάσεις το πρώτο ημίχρονο, με τη Σοσιεδάδ να δημιουργεί τις περισσότερες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ με κύριο εκφραστή αυτών τον Ίσακ. Ωστόσο, ο Σουηδός φορ δέχτηκε το «στοπ» του Μπράβο τόσο στο 21', όσο και στο 36'.

Η ομάδα της Ανδαλουσίας ανέβασε σχετικά ρυθμούς στο δεύτερο μέρος. Είχε ως πολύ καλή στιγμή την απευθείας εκτέλεση του Κανάλες στο 61'. Μέχρι εκεί όμως, με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται χωρίς τέρματα. Να σημειωθεί ότι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Νταβίντ Σίλβα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.