Το... έσωσε στις καθυστερήσεις η Άιντραχτ!

Ένα γκολ του Τούτα... γλίτωσε την Άιντραχτ από την ήττα ενάντια στη Λειψία και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στις καθυστερήσεις

Αγχώθηκε, ζορίστηκε, αλλά έστω και την ύστατη στιγμή η Άιντραχτ Φρανκφούρτης πήρε την ισοπαλία, 1-1, στο εντός έδρας ματς με τη Λειψία.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League ήταν κακή σε ακόμη ένα ματς πρωταθλήματος και βρέθηκε να χάνει στο 35ο λεπτό από ένα... ακροβατικό γκολ του Πόουλσεν.

Οι «αετοί» αδυνατούσαν να βγάλουν αντίδραση και είχαν... αγκαλιάσει την τρίτη συνεχόμενη ήττα τους στην Bundesliga, ωστόσο στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η λύτρωση.

Ο Τούτα έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Κόστιτς και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκουλάτσι σώζοντας την ομάδα του, η οποία πάντως παραμένει σε δεινή θέση και μόλις στο +3 από την τελευταία τριάδα.

Η ενδεκάδα της Αϊντραχτ (Ό. Γκλάσνερ): Τραπ, Τούτα, Χιντερέγκερ, Εντικά, Τουρέ (59’ Χάουγκε), Σόου, Χρούστιτς (59’ Μπαρκόκ), Ντουρμ (71’ Λάμερς), Καμάντα, Μπορέ (82’ Άτσε), Κόστιτς.