Τα... είδε όλα, αλλά πανηγύρισε η Λειψία!

Σε τρομερή κατάσταση η Λειψία, νίκησε τη Χέρτα Βερολίνου

Στο τελευταίο παιχνίδι του Σαββάτου (15/10), για τη 10η αγωνιστική της Bundesliga, η Λειψία πήγε να κάνει τα εύκολα-δύσκολα, αλλά τελικά επικράτησε με 3-2 εντός έδρας της Χέρτα Βερολίνου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «ταύροι» ήταν καταιγιστικοί και πήγαν στην ανάπαυλα μπροστά στο σκορ με 3-0, χάρη τα τέρματα των Φόρσμπεργ (25'), Ράουμ (30'), και Όρμπαν (45'), εκμεταλλευόμενοι στο έπακρο σχεδόν όλες τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν.

Η ομάδα του Μάρκο Ρόζε όμως, ξέχασε να μπει στο δεύτερο μέρος και παραλίγο να τα... θαλασσώσει. Οι Βερολινέζοι μείωσαν στο 62' με πέναλτι του Λουντεμπάκιο και δύο λεπτά αργότερα έκαναν το 3-2 με τον Γιόβετιτς.

Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα και έτσι η Λειψία ανέβηκε στους 15 βαθμούς, ενώ η Χέρτα που είχε δοκάρι στο 90'+5" με τον Κανγκά, παραπαίει με 8 βαθμούς στη 15η θέση.

Μπουντεσλίγκα: Τελευταία Ενημέρωση