Από μηχανής… Μπατσουαγί για Ντόρτμουντ! (video)

Έσπασαν καρδιές στο Ντόρτμουντ-Άιντραχτ, με την ομάδα του Σωκράτη Παπασταθόπουλου να πανηγυρίζει με… buzzer beater!

Πάνω, λοιπόν, που οι φιλοξενούμενοι είχαν καταφέρει να ισοφαρίσουν στο 90’, ήρθε ο Μπατσουαγί στις καθυστερήσεις να διαμορφώσει το τελικό 3-2 και να χαρίσει σημαντικό τρίποντο στους Βεστφαλούς.

Κι αυτό διότι ανέβηκαν στη τρίτη θέση με 45 βαθμούς, την ώρα που οι ηττημένοι έμειναν στο -3 και εκτός θέσεων Champions League.

Μόλις στο 11’ η Ντόρτμουντ πήρε κεφάλι στο σκορ χάρη σε αυτογκόλ του Ρας. Στο τελευταίο τέταρτο το ματς πήρε φωτιά και οι συγκινήσεις διαδέχονταν η μία την άλλη… Ο Γιόβιτς ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 75’, ωστόσο η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, καθώς δύο λεπτά αργότερα ο Μπατσουαγί με ωραίο τελείωμα, έβαλε εκ νέου σε θέση οδηγού τους κιτρινόμαυρους. Στο 90’ η άμυνα της Ντόρτμουντ… κοιμήθηκε και ο Μπλουμ… σόκαρε το «Signal Iduna Park» ισοφαρίζοντας σε 2-2. Πάνω, όμως, που πολλοί θα πίστεψαν πως η Άιντραχτ θα έκλεβε έναν βαθμό, ήρθε ο Μπατσουαγί στο 93’ με δυνατό τελείωμα από κοντά να προκαλέσει ντελίριο ενθουσιασμό και να χαρίσει ανέλπιστο τρίποντο στην ομάδα του.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Τελευταία Ενημέρωση