Έσωσε τον βαθμό η Λεβερκούζεν, «διπλό» στο 94΄η Άιντραχτ!

Και τα τρία σημερινά παιχνίδια για την 11η αγωνιστική της Bundesliga κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά, επιφυλάσσοντας συγκινήσεις και ανατροπές.

Στο πρώτο χρονικά ματς, Χέρτα Βερολίνου και Μπάγερ Λεβερκούζεν ήρθαν ισόπαλες με 1-1.

Οι «πρωτευσουσιάνοι» πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με ένα γκολ έμπνευση του Γιόβετιτς, αλλά οι «ασπιρίνες», που χρησιμοποίησαν δύο 16χρονοα στο παιχνίδι «έκλεψαν» τον βαθμό στο 90’, μένοντας ωστόσο χωρίς νίκη για τέταρτο σερί ματς στο πρωτάθλημα!

Λίγες ώρες μετά, ακολούθησε νέα ισοπαλία, ανάμεσα σε Κολωνία και Ουνιόν Βερολίνου, αυτή την φορά με σκορ 2-2.

Οι «τράγοι» είδαν τον Μοντέστ να σκοράρει δύο γκολ σε ένα ματς για δεύτερη φορά σε τρεις αγωνιστικές, από ισάριθμες ασίστ του Κάιντς με την δεύτερη στο 84ο λεπτό, ενώ οι «σιδερένιοι» έκαναν την ανατροπή από.. ημίχρονο, αλλά απέτυχαν να πάρουν το «τρίποντο» που θα τους έβαζε σε τροχιά Champions League…

Ενώ ο τελευταίος χρονικά αγώνας, αυτός ανάμεσα σε Γκρόιτερ Φιρτ και Άιντραχτ Φρανκφούρτης τελείωσε με 1-2 και… δύο γκολ στις καθυστερήσεις!

Οι «αετοί» είχαν ψυχολογία μετά την επικράτησή τους επί του Ολυμπιακού και πήραν το προβάδισμα με το δυνατό σουτ του Ρόντε. Η νεοφώτιστη ομάδα ισοφάρισε στο… 94’, με τον Ίτεν, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό, αφού τρία λεπτά μετά ο Μπορέ χάρισε στην Άιντραχτ τρίτη σερί νίκη στις καθυστερήσεις και στην Γκρόιτερ το αρνητικό ρεκόρ του ενός πόντου μετά από 11 αγωνιστικές.