Ερωτηματικό τρεις στους «μπεργκαμάσκι», ελλιπείς αμυντικά οι «ρεντς»

Τρίτη αγωνιστική στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ

Τρίτη αγωνιστική στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ και η Αταλάντα υποδέχεται στο «Gewiss Stadium» (22:00) την πρωτοπόρο του τέταρτου ομίλου, Λίβερπουλ.

Αταλάντα: Μία νίκη επί της Μίντιλαντ και μία ισοπαλία με τον Άγιαξ μετρά μέχρι στιγμής η Αταλάντα στις δύο πρώτες αγωνιστικές των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Κόντρα στη Μίντιλαντ πέρασε σαν σίφουνας από τη Δανία, κερδίζοντας την εύκολα με 4-0, με τα τρία τέρματα να πετυχαίνονται στο πρώτο ημίχρονο. Στον αγώνα με τον Άγιαξ βρέθηκε πίσω στο σκορ δις από το ημίχρονο, όμως με την επανάληψη ο Ζαπάτα ανέλαβε δράση και με δύο προσωπικά του γκολ ισοφάρισε, δίνοντας στην Αταλάντα το βαθμό. Όσο αφορά το πρωτάθλημα κέρδισε πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 2-1a την Κροτόνε εκτός, το περασμένο Σάββατο (31/10). Και τα δύο τέρματα της Αταλάντα πέτυχε ο Μουριέλ στο 26' και 38' για να διαμορφώσει στο 40' το τελικό σκορ ο Σίμι.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός λίστας ο Σούταλο. Τραυματίες οι Καλντάρα, Πιτσίνι και Ντε Ρόουν. Νέα απώλεια ο Γκόσενς. Σήμερα το πρωί θα κριθεί εάν θα προλάβουν οι Ρομέρο, Παλομίνο και Χάτεμπουρ που αποκόμισαν προβλήματα τραυματισμών στον αγώνα με την Κροτόνε. Προλαβαίνουν οι Τολόι, Τζιμσίτι.

Πιθανή ενδεκάδα: Σπορτιέλο, Τολόι, Τζιμσίτι, Παλομίνο, Ντεπάολι, Φρέουλερ, Πάσαλιτς, Μοχίκα, Γκόμες, Μουριέλ, Ζαπάτα.

Λίβερπουλ: Το δύο στα δύο μετρά η Λίβερπουλ στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, παίρνοντας ισάριθμες νίκες σε βάρος των Άγιαξ (0-1) και Μίντιλαντ (2-0). Σε αγώνα που διεξήχθη το περασμένο Σάββατο (31/10), ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 10' με το γκολ του Φορνάλς, ο Σαλάχ στο 42' με πέναλτι και ο Τζότα στο 85' κατάφεραν να γυρίσουν το ματς για την ομάδα τους και να της δώσουν μια δύσκολη αλλά σημαντική νίκη επί της Γουέστ Χαμ.

Αγωνιστικά νέα: Από τον αγώνα με την Αταλάντα θα λείψουν οι τραυματίες Φαμπίνιο, Τσάμπερλεϊν, Φαν Ντάικ και Τιάγκο. Επέστρεψαν στις προπονήσεις και θα βρίσκονται στην αποστολή οι Τσιμίκας, Ματίπ και Κεϊτά.

Πιθανή ενδεκάδα: Άλισον, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Γκόμεζ, Ρ. Γουίλιαμς, Ρόμπερτσον, Μίλνερ, Βαϊνάλντουμ, Σακιρί, Φιρμίνο, Σαλάχ, Μανέ.

*Δεν έχουν ξανασυναντηθεί οι δύο ομάδες.

MOBILE APPLICATION BONUS: Στοιχηματίστε από το κινητό σας και πάρτε έξτρα μπόνους!

Ποδόσφαιρο: Τελευταία Ενημέρωση