Νοκ άουτ με τρεις… μπαλωθιές του ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός! (VID)

Μεγάλη νίκη για την ομάδας του Ηρακλείου

Ο ένας, είχε εννιά γκολ μέχρι τώρα στην Σούπερ Λίγκα και σκόραρε τρία σήμερα, έχοντας μάλιστα και ισάριθμούς σκόρερ. Ο άλλος, δεν είχε δεχτεί ποτέ πάνω από δύο τέρματα. Όλα αυτά, μέχρι τώρα και, κάπως έτσι, ο ΟΦΗ επικράτησε απόλυτα δίκαια του Παναθηναϊκού με 3-1.

Το παιχνίδι που διεξήχθη για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» τα είχε… όλα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Δεληγιαννίδη στο 5’, για να δουν το δοκάρι τους να σταματάει τον Δώνη στο 16ο λεπτό.

Ο Κάτσε έκανε το 1-1 στο 36’, όμως ο Πλατέλλας με τη βοήθεια και της τύχης τους έδωσε εκ νέου το προβάδισμα, τέσσερα λεπτά μετά. Για να έρθει ο Κοροβέσης, εκμεταλλευόμενος νέο λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων και να διαμορφώσει με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα το τελικό αποτέλεσμα.

Ο ΟΦΗ έδειξε πως το ήθελε περισσότερο, εκμεταλλεύθηκε τα… παιδικά λάθη στην απέναντι πλευρά και με συστατικό την αφόρητη πίεση, έφτασε στη μεγάλη επιτυχία. Την ίδια ώρα, ο ΠΑΟ φάνηκε άψυχος, δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει στο 3-52 του προπονητή του και μοιραία γνώρισε τη δεύτερη εκτός έδρας ήττα του, μετά την Τούμπα.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΗ (4-2-3-1): Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Μεγιάδο (92’ Μιχόγεβιτς), Νάστος, Κυριακίδης, Πλατέλλας (85’ Κουτσιανικούλης), Σασί (72’ Παπαστεριανός), Βουό.

Παναθηναϊκός (3-5-2): Διούδης, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης (83’ Στάικος), Χατζηγιοβάνης, Κάτσε, Κουρμπέλης, Δώνης (63’ Χατζηθεοδωρίδης), Ινσούα (63’ Καμπετσής), Μακέντα, Μπουζούκης.