Τελικό: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 1-0

Ενημέρωση για την εξέλιξη του τελικού κυπέλλου Ελλάδος

Η ώρα του μεγάλου τελικού έφτασε. Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο ΟΑΚΑ (20:00) διεκδικώντας το τρόπαιο του κυπέλλου και το 24sports θα σας κρατά ενήμερους για την εξέλιξη του σκορ της αναμέτρησης.

Η εξέλιξη του ματς:

90+8' Τέλος αγώνα!

90+4' Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Παλάσιος έξω, Σάρλια μέσα.

90+2' Άλλη μια καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ και το 1-1, αλλά ούτε ο Σβαμπ, ούτε ο Ίνγκασον μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα από την σέντρα του Μιτρίτσα αφού προηγουμένως έχει διώξει ο Μπρινιόλι.

79' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με την κεφαλιά του Σβαμπ κι ενώ ο Μπρινιόλι έπεσε πάνω στον Μιτρίτσα, αλλά ο Κώτσιρας διώχνει προ της γραμμής!

76' Διπλή αλλαγή από τον Γιοβάνοβιτς. Καρλίτος και Αλεξανδρόπουλος περνούν στις θέσεις των Ιωαννίδη και Γκατσίνοβιτς.

68' Κουρμπέλης αντί Βιγιαφάνιες και Τσόλακ αντί Άκπομ.

62' Αλλαγή για τους Θεσσαλονικείς. Μιτρίτσα αντί Μπίσεσβαρ.

58' Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Μπίσεσβαρ να σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή, αλλά τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ!

52' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λουτσέσκου βάζει τον Σβαμπ αντί του Αουγκούστο.

47' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναίκό, με το σουτ του Γκασίνοβιτς να κοντράρει στον Ίνγκασον που επενέβη σωτήρια και να περνάει κόρνερ, με τον Πασχαλάκη εξουδετερωμένο!

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

45'+6' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

44' Πρώτη πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με την κεφαλιά του αμαρκάριστου στην μικρή περιοχή Άκπομ μετά την σέντρα του Ζίβκοβιτς, να καταλήγει στην αγκαλιά του Μπρινιόλι!

37' Μια ακόμα καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Αϊτόρ να σουτάρει έξω από την επριχοή κι αριστερά, αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ!

35' Ξανάρχισε το ματς.

*Ο Ισπανός διαιτητής έδωσε εντολή να επιστρέψουν οι παίκτες στον αγωνιστικό χώρο.

*Παραμένει εντός αποδυτηρίων ο Λαόθ, αναμένουμε να δούμε ποια θα είναι η τύχη του αγώνα.

40' Ο Ισπανός ρέφερι πάει στα αποδυτήρια κρατώντας μια πέτρα στα χέρια του, που ήταν κατά πάσα πιθανότητα το αντικείμενο που είχε χτυπήσει τον Αϊτόρ.

35' Στο έδαφος προσωρινά ο Αϊτόρ, μπροστά από τους φίλους του ΠΑΟΚ, αφού ένα αντικείμενο τον έχει χτυπήσει! Διαβουλεύσεις και προσωρινή διακοπή του τελικού.

34' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό με την εύστοχη εκτέλεση του Αϊτόρ!

32' Διακοπή στον αγώνα, καθώς ο Γκατσίνοβιτς είναι στο έδαφος αφού έφαγε κλωτσιά από τον Βιεϊρίνια στο πρόσωπο... Πάει στο VAR ο Λαόθ και δίνει πέναλτι!

28' Πρωτη μεγάλη φάση στο ματς για τον Παναθηναίκό, με τον Χουάνκαρ να γεμίζει από αριστερά για τον Ιωαννίδη, που καθυστερεί να σουττάρει, ενώ σπρώχνεται κιόλας από τον Κούρτιτς, για να ακολουθήσει η κεφαλιά του Γκατσίνοβιτς που περνάει άουτ.

20' Διατηρείται το 0-0 στο ΟΑΚΑ.

10' Παραμένει το 0-0 μετά το πέρας του πρώτου δεκαλέπτου.

1' Σέντρα στο παιχνίδι με 31 λεπτά καθυστέρηση.

*Όλα έτοιμα για το ξεκίνημα του ματς.

*Πρωτοφανές σκηνικό, με τους Γιοβάνοβιτς, Λουτσέσκου και τους δύο αρχηγούς αι να ζητούν ηρεμία για να ξεκινήσει ο τελικός.

*Έχει πιάσει φωτιά στην γωνία των Θυρών που φιλοξενούν τους φίλους του ΠΑΟΚ.

*Είμαστε σε αναμονή για την έναρξη του αγώνα, την ώρα που οι πληροφορίες αναφέρουν ότι εκτός γηπέδου γίνονται επεισόδια.

*Θα ξεκινήσει με καθυστε΄ρηση το παιχνίδι αφού ο διαιτητής διέταξε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να κατέβουν στα αποδυτήρια λόγω της αποπνικτικής ατμόσφαιρας που δημιουργήθηκε από τα καπνογόνα.

Οι εντεκάδες των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός (Ι. Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Βιγιαφάνιες, Γκατσίνοβιτς, Αϊτόρ, Ιωαννίδης, Παλάσιος.

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Αουγκούστο, Κούρτιτς, Σοάρες, Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Άκπομ.

Επεισόδια στο ΟΑΚΑ: Οπαδοί Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ προσπαθούν να σπάσουν τον αστυνομικό κλοιό!

Ξύλο στο ταρτάν του ΟΑΚΑ μεταξύ οπαδών του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ!