Ολυμπιακός Πειραίως: Στραβοπάτημα για Μπέρνλι (vid)

Την ήττα από την Γούοτφορντ γνώρισε η προσεχής αντίπαλος των Πειραιωτών στο Γιουρόπα Λιγκ

Την πρώτη της ήττα σε επίσημο αγώνα, γνώρισε η Μπέρνλι η οποία ως γνωστόν, θα αποτελέσει τον αντίπαλο του Ολυμπιακού Πειραιώς στα playoffs του Γιουρόπα Λιγκ. Μάλιστα η ομάδα την οποίαν προπονεί ο Σιν Ντάιτς δέχθηκε και τα πρώτα της γκολ και μάλιστα τρία τον αριθμό, απέναντι στην Γουότφορντ στην έδρα της.

Η κακή ημέρα φάνηκε νωρίς για την αγγλική ομάδα καθώς ο Τζο Χαρτ μάζεψε τη μπάλα από τα δίκτυά του μόλις στο 3ο λεπτό, αν και ο Τζέιμς Ταρκόβσκι ισοφάρισε σχεδόν άμεσα και συγκεκριμένα στο 6ο λεπτό. Η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ήταν καταστροφική στο «Turf Moor» με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν δύο φορές μέσα σε ένα τετράλεπτο, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3 από το 51ο λεπτό.

Η κούραση από την μεσοβδόμαδη ημίωρη παράταση απέναντι στην τουρκική Μπασακσεχίρ ήταν ορατή, με τα περιθώρια ξεκούρασης για τους ποδοσφαιριστές της Μπέρνλι να είναι περιορισμένα, καθώς τους περιμένει ταξίδι στην Ελλάδα, εκεί όπου την ερχόμενη Πέμπτη (23/8) θα αντιμετωπίσουν τους ερυθρόλευκους στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τελευταία Ενημέρωση