Ξέσπασμα Ντιγκινί για το VAR!

«Μας στοίχισε το 2-1»

Ο Γάλλος επιθετικός τόνισε πως πήραν αυτοπεποίθηση μετά το 2-0 και πως περίμενε την πίεση που θα ασκούσε η ΑΕΚ για το δεύτερο γκολ, εκφράζοντας την απογοήτευσή του για τον αποκλεισμό.

Αναλυτικά:

«Μετά το 2-0 σκέφτηκα ότι κάναμε ένα πολύ σημαντικό βήμα για τον τελικό. Έμεναν 2-3 λεπτά ακόμα, ξέραμε ότι θα δεχτούμε πίεση, αλλά είχαμε αυτοπεποίθηση για να κρατήσουμε. Δυστυχώς, δεχτήκαμε το γκολ και πήγε το ματς στην παράταση.

Το περιμέναμε ότι θα μας πιέσουν, αλλά πίστευα ότι θα αντιστεκόμασταν. Στη φάση του γκολ υπάρχει στην αρχή ένα φάουλ στον Κόρχουτ. Αδικηθήκαμε, αλλά δεν είδε το VAR ο διαιτητής».

Είπε ακόμα: «Είναι σίγουρα μια πολύ δύσκολη βραδιά για την ομάδα, είμαστε απογοητευμένοι. Εμείς έχουμε συνηθίσει να έχουμε την υποστήριξη του κόσμου, τους ευχαριστούμε. Αυτό που κρατάμε σαν θετικό είναι ότι είμαστε στην Ευρώπη για δεύτερη σερί σεζόν.

Ελπίζω με τον κόσμο μας να έχουμε την ευκαιρία να του δώσουμε χαρά σε κάποιο από τα ευρωπαϊκά παιχνίδια».

Πηγή: sport-fm

ΑΡΗΣ: Τελευταία Ενημέρωση