Γκολ ο Κωστή… νίκη ο Ολυμπιακός Β’!

Η ομάδα του Κύπριου άσου επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με το εμφατικό 3-0 του Πιερικού

Επέστρεψε στις νίκες ο Ολυμπιακός Β'! Μετά από πέντε σερί αγωνιστικές που είχε βαθμολογικές απώλειες, η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγασα κατάφερε να λυγίσει τον Πιερικό επικρατώντας με 3-0.

Στους 33 βαθμούς πλέον οι Πειραιώτες, με τους φιλοξενούμενους να μένουν στους 26 και στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη.

Εξαιρετικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό Β' στο παιχνίδι, αφού άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Μαρίνο. Στην αμέσως επόμενη φάση ο Πιερικός κέρδισε πέναλτι και είχε την ευκαιρία να απάντηση άμεσα αλλά ο Τζολάκης έβγαλε με το πόδι την εκτέλεση του Χαρτσιά για να κρατήσει το 1-0 υπέρ των ερυθρόλευκων. Ο Τζολάκης έβγαλε και το ωραίο σουτ του Ζαφειράκη στο 33', με τους Πειραιώτες να κρατάνε το προβάδισμα τους ως την ανάπαυλα.

Με φορά μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγασα, με τον Βοΐλη να απειλεί στο 47' και τρία λεπτά αργότερα ο Κωστή βρήκε δίχτυα για να γράψει το 2-0 για τον Ολυμπιακό. Στη συνέχεια οι Πειραιώτες διαχειρίστηκαν άψογα το προβάδισμα τους και μάλιστα στο φινάλε το μεγάλωσαν, με τον Μπα να σκοράρει διαμορφώνοντας το 3-0 με τον Ολυμπιακό Β' να παίρνει μια σχετικά άνετη και εμφατική νίκη απέναντι στον Πιερικό.

Ελλάδα: Τελευταία Ενημέρωση