Συνεχίζει… ασταμάτητη η αναγεννημένη Ιταλία

Η «νέα» Ιταλία του Ρομπέρτο Μαντσίνι επικράτησε 3-1 με ανατροπή της Αλβανία

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η αναγεννημένη Ιταλία! Η… νέα «σκουάντρα ατζούρα» του Ρομπέρτο Μαντσίνι πήρε ακόμη μία νίκη, αφού επικράτησε 3-1 με ανατροπή της Αλβανίας εκτός έδρας σε φιλικό παιχνίδι.

Πρόκειται για την τρίτη διαδοχική νίκη της Ιταλίας, μετά από αυτές επί των Αγγλία (1-0) και Ουγγαρία (0-2) και την πρωτιά που εξασφάλισε στον 3ο όμιλο της Α’ Κατηγορίας του Nations League.

Ο Ισμαΐλι με γερό πάτημα και κεφαλιά μετά το κόρνερ του Μπαϊράμι άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, αλλά οι Ιταλοί πήραν τα ηνία στη συνέχεια και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκρίφο, έφεραν «τούμπα» το ματς. Διότι ο χαφ της Φράιμπουργκ «έφτιαξε» το 1-1 του Ντι Λορέντσο τέσσερα λεπτά αργότερα, ενώ στα… καπάκια σκόραρε για το 2-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Γκρίφο «χτύπησε» ξανά για να γράψει το 3-1 στο 64ο λεπτό, με το σκορ εν τέλει να παραμένει ως το φινάλε του αγώνα και η Ιταλία να παίρνει ακόμη μία νίκη, ενώ η Αλβανία δεν έχει κερδίσει εδώ και έναν χρόνο αφού η τελευταία της επικράτηση ήρθε στις 15/11/2021 επί της Ανδόρας (1-0).

Διοργανώσεις: Τελευταία Ενημέρωση