Πήρε βαθμό στο Παρίσι η Ουκρανία!

Ισόπαλη με συμμετοχή Βαλακάρι και Αραγιούρι η Φινλανδία

Η Ουκρανία πήρε σπουδαίο αποτέλεσμα μέσα στη Γαλλία στην πρεμιέρα της προκριματικής φάσης του Μουντιάλ 2022. Το σύνολο του Αντρέι Σεφτσένκο αναδείχθηκε ισόπαλο 1-1 απέναντι σε εκείνο του Ντιντιέ Ντεσάν και έθεσε ιδανικές βάσεις για την προσπάθεια πρόκρισης στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ.

Με το ίδιο σκορ (1-1) έληξε και το άλλο παιχνίδι του 4ου ομίλου, ανάμεσα σε Φινλανδία και Βοσνία στο Ολυμπαικό Στάδιο του Ελσίνκι.

Γαλλία-Ουκρανία 1-1
Στο «Stade de France» η Γαλλία προηγήθηκε στο 19ο λεπτό με πανέμορφο γκολ του Αντουάν Γκριζμάν.

Ωστόσο, η φιλοξενούμενη Ουκρανία ισοφάρισε στο 57' με αυτογκόλ του Κιμπεπέ και κράτησε τον πολύτιμο βαθμό μέχρι τη λήξη.

Φινλανδία-Βοσνία 1-1
Στο Ελσίνκι τα γκολ και οι συγκινήσεις έμελλε να σημειωθούν στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Βόσνιοι προηγήθηκαν με τον Πιάνιτς στο 55', αλλά οι Φινλανδοί ισοφάρισαν μετά από μόλις τρία λεπτά (58') με τον Πούκι. Το 1-1 παρέμεινε ως το τέλος.