Ανατροπή στην ανατροπή τα Φερόε

Σε ένα ματς με εκπληκτική διακύμανση, τα Νησιά Φερόε επικράτησαν 3-2 της Μάλτας και μπήκαν με το δεξί στον 1ο όμιλο της 4ης κατηγορίας του Nations League

Σπουδαία νίκη με 3-2 σημείωσαν τα Νησιά Φερόε απέναντι στη Μάλτα για να μπουν με το δεξί στον πρώτο όμιλο της 4ης κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 25’ με τον Κλέμιντ Όλσεν, ωστόσο πριν βγει το ημίχρονο οι Μαλτέζοι με τον Ντεγκαμπριέλε στο 37’ ισοφάρισαν. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 73’ και έδειξαν πως θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη με το γκολ του Άγκιους.

Οι γηπεδούχοι ωστόσο στο 87’ με τον Αντρέας Όλσεν να σκοράρει με το δεξί, αφού η άμυνα της Μάλτας, υπέπεσε σε λάθη. Το νικητήριο γκολ για τους γηπεδούχους, ήρθε στο 90ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χέντρικσον.

Το φιλμ του πρώτου ομίλου της 4ης κατηγορίας:

Λετονία – Ανδόρα 0-0

Φερόε – Μάλτα 3-2
25’ Κ. Όλσεν, 87΄’ Α. Όλσεν, 90’ Χέντρικσον – 37’ Ντεγκαμπριέλε, 73’ Άγκιους