Πάτησε με «τεσσάρα» την Παραγουάη και ελπίζει η Βολιβία!

H Βολιβία επικράτησε με το εμφατικό 4-0 της Παραγουάης για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Λατινικής Αμερικής

Λίγες ημέρες μετά τη σπουδαία νίκη επί του Περού (1-0), η Βολιβία πανηγύρισε ένα ακόμα τρίποντο και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο, επικρατώντας με το εμφατικό 4-0 της Παραγουάης για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Λατινικής Αμερικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ του Ραμάγιο έξω από την περιοχή, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν πέναλτι έξι λεπτά αργότερα με τον Σανάμπρια.

Στις αρχές της επανάληψης ο Βιγιαρόελ έκανε έκανε το 2-0 (53') και τον Αμπρέγκο στο 84' να δίνει διαστάσεις θριάμβου με εκπληκτικό τελείωμα. Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Φερνάντεθ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ανεβάζοντας έτσι τη Βολιβία στους 12 πόντους και στο -4 από την πεντάδα. Από την άλλη, η Παραγουάη έμεινε για τρίτο διαδοχικό ματς μακριά από το τρίποντο.

Μουντιάλ 2022: Τελευταία Ενημέρωση