Νίκες για Βενεζουέλα και Βολιβία

Πήραν τις νίκες απέναντι σε Ισημερινό και Περού

Ο Ισημερινός έχασε έδαφος στην «μάχη» για την πρόκριση στο Μουντιάλ του Κατάρ γνωρίζοντας την ήττα από την ουραγό Βενεζουέλα με 2-1.

Ο Ένερ Βαλένσια με πέναλτι έκανε το 0-1 για τον Ισημερινό στο 37ο λεπτό αλλά η Βενεζουέλα ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Ματσίς. Στο 64ο οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή με τον Μπέλο.

Στον άλλο αγώνα η Βολιβία επικράτησε με 1-0 του Περού. Οι γηπεδούχοι παρότι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Χένρι Βάκα στο 76ο λεπτό, έξι λεπτά αργότερα κατάφεραν να προηγηθούν με τον Ραμίρο Βάκα, σκορ που κράτησαν ως το τέλος.

Στην βαθμολογία ο Ισημερινός έμεινε στους 16 βαθμούς και στην 3η θέση, το Περού στην 7η με 11 βαθμούς, η Βολιβία ανέβηκε στην 8η με 9 βαθμούς ενώ η Βενεζουέλα παρέμεινε τελευταία και 10η με 7 βαθμούς.

Πηγή: sdna.gr

Μουντιάλ 2022: Τελευταία Ενημέρωση