Η Αλγερία ζητά επανάληψη του αγώνα μπαράζ με το Καμερούν

Αιτία η διαιτησία

Την επανάληψη του δεύτερου αγώνα της με το Καμερούν για τα μπαράζ συμμετοχής στο Μουντιάλ του Κατάρ ζητά η Αλγερία. Όπως αναφέρουν τα διεθνή ΜΜΕ η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας έχει εξαιρετικά παράπονα από τη διαιτησία του ματς, υποστηρίζοντας ότι έπαιξε καθοριστικό ρόλο για το αποτέλεσμα.

Στο παιχνίδι αυτό το Καμερούν πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στην Αλγερία με ένα τέρμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Αλγερία ενημέρωσε την FIFA, ωστόσο θα πρέπει να επισημάνουμε ότι οι πιθανότητες να γίνει αποδεκτό το αίτημα αυτό από την Παγκόσμια Ομοσπονδία, είναι μηδαμινές.

Στο σημείο αυτό να σημειώσουμε ότι στην περίπτωση που θα συνέβαινε κάτι τέτοιο, τότε θα δημιουργούσε δεδικασμένο σε τέτοιες υποθέσεις με πολλές ομάδες να μπορούν να ζητήσουν την επανάληψη αγώνων όταν κρίνουν ότι οι διαιτητικές αποφάσεις καθόρισαν το αποτέλεσμα σε ένα ματς.

Μουντιάλ 2022: Τελευταία Ενημέρωση