Σερβία - Βολιβία 5-1: Πρωταγωνιστής ο Μίτροβιτς με χατ τρικ (vid)

Την σκόρπισε τους πέντε ανέμους

Με χατ-τρικ του Αλεξάνταρ Μίτροβιτς, ο οποίος μπήκε αλλαγή στο 20ο λεπτό, η Σερβία σκόρπισε στους πέντε ανέμους την Βολιβία αφού επικράτησε με 5-1 στην φιλική αναμέτρηση λίγες μέρες πριν την σέντρα του Μουντιάλ 2018.

Η ομάδα του Μλάντεν Κρστάιτς πετούσε φωτιές στο 5-1 επί της Βολιβίας σε φιλική αναμέτρηση στο Γκρατς.

Οι Σέρβοι μπήκαν αγριεμένοι στο γήπεδο και προηγήθηκαν με 3-0 από το 23ο λεπτό χάρη σε τέρματα των Μίτροβιτς (4’, 23’) και Λιάιτς (19’). Ο Μπράνισλαβ Ιβάνοβιτς έκανε το 4-0 πριν βγει το ημίχρονο (42’) σε μία εντυπωσιακή παράσταση των Σέρβων που χαλάρωσαν στην επανάληψη.

Ο Κάμος βρήκε το γκολ της τιμής (48’), ωστόσο ο Μίτροβιτς κυνήγησε και πέτυχε το χατ-τρικ (68’), που λογικά του δίνει φανέλα βασικού στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Ο Πρίγιοβιτς μπήκε στο 70ό λεπτό αντί του Μίτροβιτς, όμως οι Σέρβοι είχαν ήδη κατεβάσει ταχύτητα, με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να φανεί απειλητικός στην αντίπαλη εστία.