Με το άστρο του Μίτροβιτς η Σερβία

Με δύο γκολ του επιθετικού της, πέρασε με νίκη στο Αζερμπαϊτζάν

Μίτροβιτς λαμπρός οδηγεί τη Σερβία. Η ομάδα του Στοίκοβιτς τα βρήκε δύσκολα κόντρα στο Αζερμπαϊτζάν, αλλά ο on fire Μίτροβιτς έβγαλε το φίδι απ’ την τρύπα.

Αν έχεις Μίτροβιτς… διάβαινε!

Η Σερβία δυσκολεύτηκε στην έδρα του Αζερμπαϊτζάν, αλλά ο 26χρονος επιθετικός, ο οποίος έγραψε ιστορία πριν λίγες ημέρες, έδωσε τη λύση με δύο γκολ για τη νίκη με 2-1 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της προκριματικής φάσης του Μουντιάλ.

Η ομάδα του Ντράγκαν έφτασε τις δύο νίκες, έχοντας και μια ισοπαλία και βρίσκεται στην κορυφή του πρώτου γκρουπ, έχοντας στο -3 την Πορτογαλία, η οποία στις 21:45 φιλοξενείται από το Λουξεμβούργο.

Στο 15’, οι φιλοξενούμενοι έκλεψαν την μπάλα λίγο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή και βρήκαν σε ανισορροπία την αντίπαλη άμυνα, ο επιθετικός της Φούλαμ ελίχθηκε ωραία και πλάσαρε ωραία για το 0-1. Ο Μαχμούνοτφ έφερε την κατάσταση στα ίσα στο 59ο λεπτό με πέναλτι.

Οι Σέρβοι δυσκολεύτηκαν να βρουν δεύτερο γκολ, οι Αζέροι αντιστάθηκαν σθεναρά, αλλά δεν μπόρεσαν να φρενάρουν τον Μίτροβιτς που με τρομερό σουτ λίγο πίσω από το ημικύκλιο αιφνιδίασε τον Μαγκομεδάλιεβ που μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του για δεύτερη φορά στο 81ο λεπτό.