Τρίποντο για Σταντάρ με γκολάρα Λαϊφη! (vid)

Δείτε τι έβαλε ο Κύπριος διεθνής αμυντικός

Με γκολ τις καθυστερήσεις από τον Λαΐφη η Σταντάρ επικράτησε με 2-1 της Κράσνονταρ και πήρε σημαντική νίκη για την υπόθεση πρόκριση.

Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι πίεσαν από τα πρώτα λεπτά και τελικά σκόραραν στο 39' με τον Πετρόφ να κόβει μέσα στην περιοχή και τον Άρι να γράφει το 0-1. Με το καλημέρα στο δεύτερο μέρος (48') η Σταντάρ απάντησε με τον Εμόντ να ισοφαρίζει με βολέ. Στο 51' ο Καρσελά είχε σουτ στο δοκάρι. Η Κράσνονταρ είχε μεγάλη φάση στο 68' όταν ο Οτσόα με εξαιρετική επέμβαση είπε "οχι" στον Άρι. Ο Μεξικάνος έκανε καλή επέμβαση και στο 79' στην προσπάθεια του Ιγκνατίεφ. Τελικά η λύτρωση για την Σταντάρ ήρθε στο 93' με τον Λαΐφη να γράφει το 2-1.

ΣΤΑΝΤΑΡ: Οτσόα, Αγκμπό (46'Τζενεπό), Τσίμιροτ, Εμόντ (84'Μπαστιέν), Καρσελά, Ποκονιόλι, Μάριν, Φάι (78'Λεστιεν), Λουγινταμά, Καβαντά, Λαΐφης.

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ: Σινίτσιν, Μαρτίβοβιτς, Σπάγιτς, Ραμίρες, Βάντερσον (80'Σουλεϊμάνοφ), Γκαζίνσκι, Άρι (76'Ιγκνατίεφ), Κλάεσον, Περέιρα (76'Κουέβα), Καμπορέ, Πετρόφ.