ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...

Τα ζευγάρια του δεύτερου γύρου(πρωταθλητές)

Ποιον παίζουν οι χαμένες του πρώτου γύρου του Champions league

Πέραν του Champions League, οι πρωταθλήτριες χώρες έχουν δικό τους μονοπάτι και στο Europa, όπου οκτώ ομάδες που λαμβάνουν μέρος θα πάρουν τελικά εισιτήριο για τη δεύτερη τη τάξει διοργάνωση της UEFA.

Στη διαδικασία, ουσιαστικά οι ομάδες μαθαίνουν αντίπαλο που θα τους χρειαστεί αν αποκλειστούν από τον αγώνα για το Champions League που έχουν να δώσουν. Η πρώτη διαδικασία αφορά στην κλήρωση του δεύτερου προκριματικού που θα λάβουν μέρος όσες ομάδες αποκλειστούν από τον πρώτο.

Αναλυτικά η διαδικασία όπως μεταδόθηκε ζωντανά από την ιστοσελίδα μας:

13:42 Ολοκληρώθηκε κι αυτή η διαδικασία. Στις 15:00 επιστρέφουμε με την κλήρωση του μονοπατιού των μη πρωταθλητών στο Europa.

13:39 Θυμίζουμε ξανά πως οι ΧΑΜΕΝΟΙ είναι που θα παίξουν μεταξύ τους σε αυτή τη διαδικασία στις 25/7 και 1/8.

13:38 Νομ Κάλιου/Σκεντίγια με Ντουντελάνζ-Βαλέτα.

13:38 Ελσίνκι/Τόρσχαβν με Λίνλφιντ/Ρόσενμποργκ.

13:37 Ο χαμένος του τελικού στον προ-προκριματικό (SP Tre Penne (SMR)/FC Santa Coloma (AND)/Feronikeli (KOS)/Lincoln Red Imps (GIB) με Αστάνα ή Κλουζ.

13:35 Σλόβαν-Σουτγιέσκα με ΤΝΣ ή νικητή προ-προκριματικού.

13:35 Βαλούρ-Μάριμπορ με Φερενσβάρος-Λουτογκόρετς.

13:34 Αραράτ-ΑΙΚ με Φερονικέλι-Λίνκολν.

13:33 Παρτιζάνι-Καραμπάχ με Σέριφ-Σαπουρτάλο.

13:32 ΜΠΑΤΕ-Πιάστ με Ντάνταλκ-Ρίγα.

13:31 Τρε Πένε-Σάντα Κολόμα παίζει με Σούντουβα-Ερ. Αστέρα.

Η προκλήρωση:

Group 1
BATE Borisov (BLR)/Piast Gliwice (POL)
Partizani (ALB)/Qarabağ (AZE)
Sūduva (LTU)/Crvena zvezda (SRB)
Sheriff Tiraspol (MDA)/Saburtalo (GEO)
Dundalk (IRL)/Riga FC (LVA)
SP Tre Penne (SMR)/FC Santa Coloma (AND)

Group 2
Ferencváros (HUN)/Ludogorets (BUL)
Valur Reykjavík (ISL)/Maribor (SVN)
The New Saints (WAL)/Winners of the preliminary round
Slovan Bratislava (SVK)/Sutjeska (MNE)
Ararat-Armenia (ARM)/AIK (SWE)
Feronikeli (KOS)/Lincoln Red Imps (GIB)

Group 3
Astana (KAZ)/CFR Cluj (ROU)
Linfield (NIR)/Rosenborg (NOR)
HJK Helsinki (FIN)/HB Tórshavn (FRO)
F91 Dudelange (LUX)/Valletta (MLT)
Nõmme Kalju (EST)/Shkëndija (MKD)
SP Tre Penne (SMR)/FC Santa Coloma (AND)/Feronikeli (KOS)/Lincoln Red Imps (GIB)

Europa League: Τελευταία Ενημέρωση

X