Σούπερ Λουντογκόρετς «διέλυσε» την ΤΣΣΚΑ

Στη Βουλγαρία, Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 11’ με τον Ντιβέεφ. Από εκεί και πέρα, όμως, και αφού πέρασε το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχου έκαναν πάρτι στον αγωνιστικό χώρο και με αντεπίθεση διαρκείας διέλυσαν την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Στο 47’ ο Βάντερσον ισοφάρισε, για να σκοράρει έπειτα από πέντε λεπτά ο Λουκόκι. Το 3-1 έκανε ο Κεσέρου με φοβερό σουτ στην κίνηση στο 52’. Ο ίδιος παίκτης στο 68’ σκόραρε ξανά για το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων, ενώ το 5-1 για την εντυπωσιακή Λουντογκόρετς έγινε πάλι από τον Κεσέρου στο 73’ με πέναλτι.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Εσπανιόλ υποδέχθηκε τη Φερεντσβάρος. Οι Ούγγροι άνοιξαν το σκορ στο 10’ με αυτογκόλ του Τσάβι Λόπες. Έπειτα από μεγάλη προσπάθεια, η Εσπανιόλ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Βάργκας στο 60’. Μέχρι τη λήξη δεν άλλαξε κάτι και η ισοπαλία ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.